Чи можна зупинити старіння щитоподібної залози? Декілька питань експерту
Чому щитоподібна залоза старіє? Як змінюється з віком перебіг гіпотиреозу?

Чи правда, що перебіг раку у літніх людей дуже повільний? Чи можна цьому зарадити, чи принаймні максимально відтермінувати?
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Рубрика декілька питань експерту, відповідає лікар-ендокринолог, д. мед. н. Юлія Булдигіна.
- Чому щитоподібна залоза старіє?
Як відомо, наша імунна система, на жаль, також старіє, її функції слабшають, що й дозволяє антитиреоїдним антитілам реалізувати свою негативну дію. ЩЗ стає складніше чинити опір таким процесам, як атрофія, фіброз, збільшення рівня антитиреоїдних антитіл тощо. З віком посилюється й розвиток усіх захворювань ЩЗ. Цьому сприяють:
- неопластичні процеси,
- недостатнє надходження йоду (через дієтичні обмеження солі та зниження абсорбції на тлі хронічної гастроентерологічної патології, що також часто розвивається з віком),
- певні ліки (приміром, у пацієнтів з серцево-судинною патологією, які приймають кордарон, може розвинутись т.з. «кордароновий» ятрогенний гіпотиреоз).
- Як змінюється з віком перебіг гіпотиреозу?
Насправді основна особливість полягає у тому, що людина поважного віку, як правило, має декілька інших хронічних патологій. Тому симптоми гіпотиреозу не відразу вдається виокремити: набір ваги, набряки, знижена розумова активність, сонливість, брадикардія, кардіомегалія, закрепи, м’язові судоми, парестезії тощо.
Тому людям віком 60+ важливо щороку проходити скринінг гіпотиреозу. Особливо, якщо вони раніше перенесли операцію на ЩЗ.
Важливо (!) також знати, що у пацієнтів 80+ верхнє нормальне значення ТТГ- 7,5 МО/мл (у дорослих молодого віку – 4,0 МО/мл).
- Чи правда, що перебіг раку у літніх людей дуже повільний?
Це міф! Коли йдеться про щитоподібну залозу, - все навпаки! Фолікулярний та анапластичний рак ЩЗ найчастіше уражає як раз літніх людей.
- Чи можна цьому зарадити, чи принаймні максимально відтермінувати?
Не відкладайте лікування! Якщо ви маєте великі вогнищеві утворення ЩЗ, краще прибрати їх замолоду! Адже, не секрет, що ми інколи відкладаємо це «на потім», особливо, коли йдеться про хірургічне лікування.
А для того, аби якомога довше зберігати активну молодість душі та тіла, найкращою стратегією є дотримання здорового способу життя: збалансоване харчування, адекватна фізична активність та вчасне (!) лікування будь-яких хвороб. Бережіть своє здоров’я!
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!