Як уповільнити старіння?
Чи знали ви, що секрет довголіття ховається в вашому ДНК?
Кожна хромосома має власних захисників, які називаються теломерами
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Сьогодні редакція публікує поради ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування», яку заснувала дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко.
Кожна хромосома має власних захисників, які називаються теломерами. Теломери захищають кінці хромосом подібно до пластикових наконечників на шнурках. Коли вони пошкоджуються, шнурки (наші хромосоми) зношуються і більше не можуть добре виконувати свою роботу.
Кожного разу, коли наші клітини діляться, частина теломер втрачається, і коли вони стають занадто короткими, клітина може загинути. Саме тому теломери часто називають молекулярним годинником клітин.
Харчування може мати значний вплив на них. Ось декілька ключових поживних речовин, які можуть допомогти зберегти ваші теломери довгими:
- Клітковина
Є найбільш протизапальним компонентом їжі. Збільшення споживання клітковини всього на 10 грамів може уповільнити старіння клітин на чотири роки. Багато клітковини міститься в овочах, зелені, фруктах, ягодах, бобових і цільнозернових продуктів.
- Омега-3 жирні кислоти
Важливі для запобігання запаленню і побудови клітинних мембран. Чим вищий рівень омега-3 у крові, тим повільніше теломери зменшуються. Омега-3 можна знайти в жирній рибі, морепродуктах, оливковій олії, лляному насінні, кунжуті.
- Фолієва кислота
Вітамін групи В, необхідний для синтезу ДНК, відновлення та метаболізму в клітині. Фолієва кислота також допомагає підтримувати низький рівень гомоцистеїну, який може спричиняти запалення та пошкоджувати судини. Фолієва кислота міститься в овочах зеленого кольору та листовій зелені – шпинаті, брокколі, спаржі, брюссельській капусті.
- Вітамін D
Також пов’язаний з довжиною теломер. Його можна отримати з жирної риби, печінки тріски, яєчного жовтка, а також через сонячне світло.
- Антиоксиданти
Допомагають боротися з вільними радикалами, які руйнують клітини. Їх можна знайти в ягодах, моркві, зелених листових овочах, помідорах, цитрусових, горіхах, насінні, рослинних оліях.
Які смачні продукти, які сприяють довголіттю, ви оберете сьогодні?
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!