Як подолати синдром відміни при відмові від куріння: поради ЦГЗ
Поради щодо полегшення симптомів та збереження здоров'я
Як подолати синдром відміни при відмові від куріння: поради ЦГЗ / Фото: Pixabay
Найбільший виклик при відмові від куріння – це впоратися з синдромом відміни. Центр громадського здоров'я розповів, як працює цей механізм, щоб допомогти вам подолати його.
Що таке синдром відміни?
Під час куріння в організм потрапляє нікотин, речовина, яка викликає залежність. Коли курець із нікотиновою залежністю кидає курити, організм більше не отримує звичну дозу нікотину, і виникає синдром відміни – "нікотинова ломка". Цей стан супроводжується сильним бажанням закурити, головним болем, запамороченням, дратівливістю, тривогою, кашлем і задишкою.
Як покращити самопочуття під час синдрому відміни?
- Головний біль: Переконайтеся, що достатньо спите, правильно харчуєтеся та займаєтеся фізичною активністю. Здоровий спосіб життя допоможе позбутися головного болю та покращити загальний стан організму.
- Кашель: Слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні (40-60%). Частіше бувайте на свіжому повітрі, пийте більше рідини або зверніться до лікаря за необхідності.
- Контроль ваги: Перегляньте свій раціон, вживайте більше фруктів та овочів, пийте більше води і уникайте шкідливих перекусів.
- Симптоми грипу: Відпочивайте та пийте більше рідини.
- Бажання закурити: Встановіть часові рамки для терпіння, робіть дихальні вправи, пийте воду і переключайте увагу на інші справи.
Загальні рекомендації
Всі симптоми синдрому відміни можна полегшити здоровим способом життя. Правильно харчуйтеся, достатньо спіть, займайтеся фізичними вправами та винагороджуйте себе за кожен день без тютюну. Якщо потрібно, не соромтеся звернутися до лікаря або психотерапевта.
Нещодавно МОЗ поділилося календарем щеплень.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!