В Україні протезування – безоплатне: як і куди подавати звернення
Пацієнт може сам обрати підприємство, на якому виготовляють й встановлюють протез
В Мінсоцполітики нагадують, що в Україні протезування безкоштовне/Фото: Chip Somodevilla/Getty Images
У Міністерстві соціальної політики нагадують, що протезування в Україні — безоплатне. Людина, яка потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де виготовлять і встановлять протез і будуть потім обслуговувати.
Деталі
Держава гарантує встановлення, обслуговування та ремонт протеза. Подати документи для отримання протеза можна онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю, у ЦНАПі, або В УСЗН. Можна самостійно обрати підприємство, яке виготовлятиме протез. У Мінсоцполітики пояснюють, хто має право на безкоштовне протезування та який алгоритм дій для отримання цієї послуги.
НА БЕЗОПЛАТНИЙ ПРОТЕЗ МАЮТЬ ПРАВО:
- військовослужбовці та службовці правоохоронних органів та ветерани
- постраждалі від війни цивільні громадяни
- особи, які отримали інвалідність не через бойові дії
- діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату
- для отримання протеза постраждалим від війни не потрібно чекати встановлення інвалідності, але в інших випадках це необхідно
ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ
- зверніться до соціального працівника в лікарні, або попросіть лікаря викликати працівника з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (ФСЗІ)
- зверніться до найближчого ЦНАПу чи в УСЗН, або ж до ФСЗІ
- або подайте онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю
ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ЛЮДИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Необхідно пройти 2 етапи реєстрації: первинну (якщо не були зареєстровані в ЦБІ); вторинну (щоб повноцінно користуватися функціоналом кабінету). Для первинної реєстрації в ЦБІ необхідно подати заяву через електронний кабінет, заповнивши спеціальну форму та підписавши її кваліфікованим електронним підписом (КЕП).
Громадяни, які вже зареєструвались в ЦБІ, можуть через електронний кабінет особи з інвалідністю:
- подати заяву про потребу в забезпеченні допоміжними засобами реабілітації;
- подати до обраного підприємства заявку про його вибір та необхідність забезпечення ДЗР;
- отримати електронні повідомлення про результат розгляду заяв.
Якщо ви вже зареєстровані в ЦБІ, необхідно також пройти вторинну реєстрацію для отримання доступу до функціонала електронного кабінету. Це можна зробити за допомогою КЕП. Якщо немає КЕП, необхідно звернутися до управління соціального захисту та отримати код авторизації у паперовому вигляді, щоб самостійно завершити повний цикл реєстрації.
НАПРАВЛЕННЯ НА ПРОТЕЗУВАННЯ
Рекомендовано зареєструватися в електронному кабінеті. Направлення на протезування прийде в електронний кабінет особи з інвалідністю, навіть якщо документи подавалися через ЦНАП. Направлення дає можливість обрати будь-яке протезне підприємство.
ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРОТЕЗНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Звернутись можна онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника чи керівника реабілітаційного відділення. Далі подати офіційну заявку (в паперовій чи електронній формі) до протезного підприємства. Якщо подаєте заявку через електронний кабінет, завантажте її фото або сканкопію.
Раніше було названо 5 правил життя для здорового мозку.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!