RU UA
1

Як зміцнити та підтримати імунітет напередодні осінніх похолодань: поради лікаря Михайла Цюрака

Здоров'я 15:53 - 03 вересня 2024

Лікар-експерт поділився порадами спеціально для Мета.ua

Як зміцнити та підтримати імунітет напередодні осінніх похолодань: поради лікаря Михайла Цюрака

Як зміцнити та підтримати імунітет напередодні осінніх похолодань/Фото: pexels

Фейсбук-сторінка лікаря-експерта Михайла Цюрака – https://www.facebook.com/doctortsiurak/?locale=ru_RU

Осінь в медицині – це пора респіраторних інфекцій, а отже і збільшеного навантаження на нашу імунну систему. Імунна система є складною структурою, спрощено її зазвичай ділять на два види – неспецифічний та специфічний імунітет. Як підготувати імунітет до осінньої атаки мікробів та не нашкодити собі при цьому – про це мова далі.

До неспецифічного імунітету відносять фізичні та хімічні бар’єри нашого тіла. Фізичні – це шкіра та слизові оболонки, які попереджують проникнення шкідливих мікроорганізмів. Хімічні бар’єри – це піт, сльози та слина, а також шлунковий сік, які допоможуть "роз’їсти" шкідливі бактерії.

Як допомогти нашому неспецифічному імунітету? Ось декілька дієвих порад:

  1. Подбайте про збалансоване харчування. Зараз на ринку є багато свіжих фруктів та овочів, які містять достатню кількість вітамінів (особливо вітаміни А, С, В, Е). Стан нашої шкіри та слизових оболонок залежить від цих вітамінів. Якщо ви помітили в себе виражені ознаки вітамінодефіциту – випадіння волосся чи його ламкість, сухість шкіри, підвищена втома, спонтанна поява синяків на шкірі – зверніться до лікаря для підбору вітамінотерапії. 
  2. Стежте за режимом сну. Необхідно спати 6-7 годин на добу, лягати спати бажано до 11 вечора, для покращення процесу засинання практикуйте вечірні прогулянки перед сном, робіть провітрювання спальні, пийте трав’яні чаї чи переглядайте ASMR-відео. При відсутності нормального сну наступає виснаження, яке негативно впливає на наш імунний захист.
  3. Забезпечте собі хоча б 1 годину фізичної активності на день. Це можуть бути: піші прогулянки, їзда на велосипеді, тренування у фітнес-центрі або заняття улюбленим видом спорту. 
  4. Позбавтеся шкідливих звичок (алкоголь, тютюнопаління та вейпи). Алкоголь негативно впливає на печінку, яка щоденно синтезує білки, необхідні для імунного захисту. Тютюнопаління та електронні сигарети руйнують слизову оболонку дихальних шляхів, що полегшує проникнення патогенних мікроорганізмів.

Як щодо специфічного імунітету? Цей імунітет забезпечується імунними клітинами – макрофагами та лімфоцитами. Для їхнього тренування знадобиться вакцинація, зокрема, вакцинація від вірусу COVID-19, від грипу та від пневмококової інфекції. Ці три збудники стають особливо небезпечними в холодну та вологу пору року. 

Проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем з приводу вчасного захисту від вищезгаданих інфекцій.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин