Як читання лікує малечу. Що рекомендують психологи? Як обрати правильну книгу?
Хороша книга має терапевтичну силу, а під час війни й поготів

Найважливіша умова, аби малюк почувався захищеним та щасливим – це сталість
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Хороша книга має терапевтичну силу, а під час війни й поготів.
Найважливіша умова, аби малюк почувався захищеним та щасливим – це сталість. Звичний режим дня, в якому його оточують знайомі доброзичливі люди, рідні обличчя, голоси, звуки…І саме це забирає війна.
Звісно, ми, дорослі, намагаємося допомогти, втішаючи, обіймаючи, пояснюючи. Але для пояснень інколи бракує слів. Справжнім порятунком тоді стають книги. Читайте дитині, а, якщо вона вже читає сама, запропонуйте їй хорошу книгу, відповідно до її віку.
...Персонажі створюють своєрідний кокон захищеності навколо маленького читача й відтворюють спільний досвід, відчуття єдності, - переконана дитяча письменниця Валентина Вздульська.
Що рекомендують психологи?
Психологи рекомендують казки. Причому не лише дітям, а й дорослим. Сімейна й дитяча психолог Світлана Ройз пояснює це тим, що "… Ми всі тепер потребуємо щасливого фіналу й надії на чарівну силу. Це важливо для дітей, які вже починають розчаровуватися у величі батьків і яким потрібно спертися на силу супергероїв. Важливо, щоб казки не позбавляли героя внутрішньої сили, а допомагали відшукувати її в його особистих якостях і вміннях. Наприклад, герой може хоробро долати свої страхи й знайти власну силу в сміливості – і це стане його чарами більше, ніж, скажімо, уміння користуватися чарівною паличкою", – пояснює сімейна й дитяча психолог Світлана Ройз. – Однак, не будь-яка книжка про війну, навіть дитяча, може бути корисною й навіть безпечною. А тому, варто звертати увагу не лише на те, ЩО читати, але і на те ЯК і КОЛИ, - наголошує вона.
Наприклад, книги на складні теми фахівці радять читати разом із дітьми й бути уважними: попередньо передивлятись текст та ілюстрації, аби ще більше не загострити стану неспокою або тривоги, у якому все сприймається ще гостріше. Обирати час, місце, враховувати досвід родини. Читати повільно і не на ніч.
Як обрати правильну книгу?
Якщо використовувати медичну термінологію, книга у такому випадку – це ліки, час читання можна порівняти з режимом їх приймання, а вік слухача/читача – з відповідним дозуванням.
Медична термінологія невипадкова. Нещодавно на сайті МОЗ України було повідомлення про новий посібник, що має дуже допомогти у цьому непростому виборі. Його створила команда експертів БараБука, ГО «Смарт освіта» за підтримки Українського інституту книги.
Згуртувавшись в єдину професійну команду письменники, педагоги, журналісти, психологи та інші фахівці перечитали велику кількість сучасних книг для дітей та підготували посібник «Живі письменники. Як говорити з дітьми про війну та мир». Перейдіть за цим посиланням до цього видання, там ви знайдете перелік рекомендованих для дітей різного віку видань, з анотаціями та пропозиціями, на що звернути увагу, де бути обережними під час читання.
Правила поведінки після щеплення. Як поводитися у день щеплення?
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!