ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Рак легенів у некурців через кліматичні зміни?

Здоров'я 12:32 - 30 жовтня 2024

Зміна клімату – причина раку легенів?

Як це все пов’язане з кліматом? Чи може кожен з нас цьому зарадити?

Як це все пов’язане з кліматом? Чи може кожен з нас цьому зарадити?

Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.

Деталі

Зміна клімату – причина раку легенів?

Сьогодні вчені констатують: захворюваність на рак легенів серед тих, хто ніколи не курив (LCINS: Lung cancer in never smokers) зростає. І це відбувається водночас з тим, як зі зниженням куріння в розвинених країнах знижується глобальна захворюваність на рак легенів!

В одному з досліджень йдеться про те, що LCINS відрізняється гістологічно (за типом тканини, на якій з’являється пухлина) та епідеміологічно (за популяцією пацієнтів) від такого у курців – це майже завжди аденокарцинома переважно у жінок та людей азійського походження.

На Всесвітньому конгресі з раку легенів у 2024 році експерти розглянули та включили до можливих причин LCINS:

  • наслідки зміни клімату,
  • вейпінг,
  • вживання канабісу,
  • наслідки впливу канцерогенів у повітрі, що виникають у т.ч. під час військового конфлікту.

Все назване вище підтверджує, що необхідність збереження навколишнього середовища – питання нашого виживання вже сьогодні.

Як це все пов’язане з кліматом?

Зміна клімату спричиняє природні катастрофи – інтенсивніші, ніж то було раніше, урагани, частіші лісові пожежі тощо через які люди піддаються впливу канцерогенів навколишнього середовища, пояснюють вчені.

В одній з наукових робіт дослідники роблять висновок: люди, які протягом останнього десятиріччя зазнали впливу лісової пожежі в радіусі 50 км від свого місця проживання, мають відносно вищу захворюваність на рак легенів на 4,9% і на 10% вищу захворюваність на пухлини мозку.

Чи може кожен з нас цьому зарадити?

Серед цієї невтішної інформації, все-таки є й така, що дає надію! За останні 100 років багато видів раку перетворилися зі смертного вироку на хворобу, якої можна запобігти та потенційно виліковувати. Поряд з покращенням раннього виявлення та розробці ефективних методів лікування, це стало можливим, зокрема, й завдяки виявленню та контролю факторів ризику раку. Одним з таких завжди було куріння у т.ч. пасивне.

Зараз, як відомо, куріння у громадських місцях заборонене у більшості країн світу, уряди підіймають акцизи на сигарети, проводять кампанії, в яких роз’яснюють шкоду вейпінгу для здоров’я курця та оточення тощо.

Тож, ми насправді можемо багато чого! Для початку, – не курити, не спалювати листя у своєму саду, запобігати виникненню лісових пожеж тощо.

Отже, все починається з маленьких кроків, але їх потрібно визначити та трохи прискоритися!

Чому малюків лікувати складно? Декілька питань експерту.

Джерело: wearesim

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин