Малоінвазивні методики видалення геморою в «ОН Клінік Дніпро»
Розповідаємо про поширене захворювання та методи його лікування

Неінвазивні методи лікування геморою/Фото з відкритих джерел
За статистикою, з гемороєм стикається кожна 20 людина у світі, поширеність захворювання зростає з віком, досягаючи піку у людей після 50 років. З появою ознак захворювань ануса або прямої кишки необхідно проконсультуватися з проктологом у Дніпрі.
Що таке геморой та які симптоми на нього вказують?
Геморой – це захворювання, при якому вени в області ануса та нижньої частини прямої кишки розширюються та запалюються, утворюючи болючі вузли або шишки. Вирізняють зовнішній і внутрішній геморой. Зовнішній геморой характеризується утворенням вузлів на зовнішній поверхні заднього проходу, тому вони помітні та відчутні при пальпації. При внутрішньому геморої вузли розвивається всередині прямої кишки.
При геморої вузли виглядають як шишки, м'які або щільні на дотик, їх колір варіюється від червоного до синього залежно від стадії захворювання. Ознаки геморою:
- свербіж, печіння та поколювання у задньому проході;
- тверді ущільнення в області ануса;
- біль та дискомфорт під час дефекації.
На розвиток геморою можуть вказувати кров на туалетному папері, спідній білизні, а також прожилки крові у фекаліях. При прогресуванні внутрішнього геморою вузли можуть випадати із заднього проходу.
Основні причини збільшення гемороїдальних вузлів
Причини геморою включають надмірну масу тіла, хронічні запори або діарею, сидячий спосіб життя. Ризик захворювання також підвищується при нестачі клітковини в раціоні та регулярному піднятті важких предметів.
Геморой у вагітних жінок виникає через підвищення тиску на вени в ділянці тазу, що відбувається в міру збільшення матки у розмірах. Також зміни в гормональному фоні сприяють розслабленню стінок вен та їх розтягуванню. Геморой після пологів часто розвивається через сильну напругу під час потуг, через який збільшується тиск на вени в області ануса, призводячи до розширення та запалення судин.
Діагностика геморою в «ОН Клінік»
На первинній консультації проктолог аналізує симптоми, збирає особистий та сімейний анамнез пацієнта, а також проводить пальцеве ректальне дослідження. Залежно від клінічної картини, проктолог може призначити аноскопію (дозволяє оглянути пряму кишку на глибині до 10 см) або ректоскопію (допомагає досліджувати кишечник на глибині до 20-30 см). За результатами діагностики лікар рекомендує метод, який допоможе позбавитися геморою.
Малоінвазивні методики видалення геморою в «ОН Клінік Дніпро»
Медикаментозне лікування геморою неефективне, препарати можуть допомогти тимчасово полегшити біль та зняти запалення. Методи видалення геморою в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро»:
- радіохвильовий метод лікування геморою. Радіохвилі високої частоти викликають нагрівання тканин гемороїдального вузла, руйнуючи їх на клітинному рівні. При радіохвильовому лікуванні геморою процес коагуляції відбувається миттєво, що дозволяє уникнути кровотеч та мінімізувати ризик інфікування;
- лазерна вапоризація геморою. Лазерний промінь високої температури випаровує тканини гемороїдального вузла, зменшуючи його об'єм і коагулюючи судини, що запобігає крововтраті. Лазер діє вибірково, точно впливаючи на уражені ділянки, не пошкоджуючи здорові тканини, що оточують;
- лігування гемороїдальних вузлів. На підставі вузла закріплюють еластичне кільце, яке припиняє надходження крові до ураженої ділянки. В результаті вузол поступово відмирає і відпадає, зазвичай, протягом декількох днів після процедури.
Видалення геморою лазером та радіохвилями, латексне лігування є малоінвазивними методиками лікування. Їхнє використання допомагає знизити ризик ускладнень (кровотеч, інфекцій), прискорити відновлення пацієнта після операції на геморой.
Реабілітація після видалення геморою: практичні поради
Реабілітація після видалення геморою передбачає відмову від фізичних навантажень та дотримання дієти, багатої клітковиною. Також корисно регулярно приймати теплі сидячі ванни для зняття запалення та полегшення дискомфорту, дотримуватись гігієни зони впливу після кожного спорожнення кишечника, використовувати призначені лікарем знеболювальні та загоювальні мазі.
Для профілактики геморою важливо підтримувати регулярне випорожнення, уникаючи запорів, за рахунок харчування з високим вмістом клітковини та достатнього споживання води. Слід уникати тривалого сидіння та регулярно займатися фізичною активністю для покращення кровообігу. Особиста гігієна також відіграє важливу роль - рекомендується м'яко очищати анальну ділянку після дефекації, щоб знизити ризик запалення.
Ця інформація надається лише з ознайомчою метою і не призначена для встановлення діагнозу чи надання медичних рекомендацій. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я!
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!