ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

З 2025 року українці зможуть отримувати допомогу реабілітолога вдома або за місцем проживання

Здоров'я 21:56 - 11 грудня 2024

Це допоможе запобігти надмірному завантаженню стаціонарів пацієнтами, які не потребують інтенсивної реабілітації

З 2025 року українці зможуть отримувати допомогу реабілітолога вдома або за місцем проживання

Українці зможуть отримувати допомогу реабілітолога вдома / Фото: freepik

Уже з 2025 року громадяни України отримають можливість звертатися за допомогою до фахівців із реабілітації – фізичних терапевтів або ерготерапевтів – без необхідності перебування в стаціонарі. Це стане можливим завдяки впровадженню нової моделі надання реабілітаційної допомоги за місцем проживання: вдома, у громаді чи місті. Таке нововведення дозволить розвантажити стаціонари та зосередитися на пацієнтах, яким дійсно потрібна багатопрофільна реабілітаційна команда.

Деталі

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомила Анастасія Бойчук, стратегічна лідерка напряму "Реабілітація травм війни" БФ "Пацієнти України". Вона наголосила, що зміни допоможуть підвищити доступність послуг, залучаючи місцевих провайдерів реабілітаційної допомоги.

Якщо людина, наприклад, після інсульту, її за всіма медичними показниками не потрібно в стаціонарній реабілітації тримати, але в людини, наприклад ще є проблеми з ходьбою, або проблеми з функцією кисті, і вона не може самостійно їсти чи одягнутися. Це означає, що людині не потрібна вся реабілітаційна команда для роботи з нею, а хтось один із фахівців з реабілітації – фізичний терапевт або ерготерапевт. Власне те, що запуститься з 2025 року, – можливість людини отримувати допомогу одним фахівцем з реабілітації за місцем проживання – або вдома, або в громаді, чи в місті, де вона проживає, – зазначила вона.

Ключовими етапами впровадження нової системи стане запуск інформаційної кампанії серед сімейних лікарів, які скеровуватимуть пацієнтів на монопослуги, а також розробка IT-інструментів для координації послуг.

За словами Анастасії Бойчук, це допоможе запобігти надмірному завантаженню стаціонарів пацієнтами, які не потребують інтенсивної реабілітації, зокрема жінками середнього віку з поперековим болем, які часто займають місця, що мали б бути доступними для важчих випадків.

Нововведення не лише покращить доступність реабілітаційної допомоги, а й оптимізує використання ресурсів медичної системи.

Також ми писали, що з січня 2024 року в Україні діють 13 мобільних аптечних пункти, а також проєкт "Укрпошта. Аптека".

Джерело: Media Center Ukraine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин