Нові звички: як почати і не зупинитися?
На початку січня ми часто ставимо перед собою амбітні цілі, особливо в харчуванні

Згідно з дослідженнями, 23% людей відмовляються від своїх новорічних рішень уже в перший тиждень, а 43% — до кінця січня
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Сьогодні редакція публікує поради ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування», яку заснувала дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко.
На початку січня ми часто ставимо перед собою амбітні цілі, особливо в харчуванні. Але чи знали ви, що згідно з дослідженнями, 23% людей відмовляються від своїх новорічних рішень уже в перший тиждень, а 43% — до кінця січня?
Чому так відбувається
Однією з причин є надмірно жорсткі або нереалістичні цілі. Наприклад, повна відмова від улюблених страв разом з різким збільшенням фізичних навантажень можуть призвести до швидкої втрати мотивації.
Як створити стійкі харчові звички
- Починайте з досяжних цілей
Замість глобальних змін, як-от “З нового року я буду вставати о 6 ранку, бігати годину і харчуватись ідеально”, починайте з невеликих кроків. Наприклад, додайте до кожного прийому їжі порцію овочів та замініть латте з карамельним сиропом на американо.
- Розділяйте великі цілі на малі кроки
Створіть послідовність міні-цілей, наприклад:
1-й тиждень: випивати склянку води щоранку
2-й тиждень: зробити сніданок обов’язковим
3-й тиждень: додати 15-хвилинну зарядку
Маленькі зміни легше впроваджувати, вони не перевантажують, а поступово стають частиною рутини.
- Плануйте заздалегідь
Ви коли-небудь ловили себе на думці, що спонтанно замовляєте фастфуд, бо не встигли приготувати вечерю або занадто голодні, щоб чекати? Щоб уникнути цього, виділяйте час на планування меню та закупівлю продуктів
- Уникайте мислення "все або нічого"
Перфекціонізм може стати на заваді прогресу. Навіть якщо вам не вдалося дотриматися плану, це не провал. Дозвольте собі помилки й розглядайте їх як частину навчання. Головне — продовжувати рухатися вперед.
- Зосереджуйтеся на процесі, а не на результаті
Дослідження показують, що найстійкіші звички формуються, коли ми цінуємо сам процес. Замість того щоб думати про цифри на вагах, насолоджуйтеся: новими смаками, кращим самопочуттям та енергією від фізичної активності.
Друга п’ятниця січня відома як "День відмови від новорічних обіцянок". Це нагадування про те, як часто ми зазнаємо невдач із кардинальними змінами. Але цього року ви можете зробити інакше.
Почніть змінювати ваше харчування вже зараз — із маленького, але впевненого кроку вперед!





Як не переїсти за святковим столом? Правила безпеки на свята.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!