ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Аутоімунний протокол: що заборонено вживати?

Здоров'я 11:34 - 21 січня 2025

Вилікувати аутоімунні захворювання, просто змінивши раціон?

Які ризики та що робити?

Які ризики та що робити?

Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.

Деталі

Сьогодні редакція публікує поради ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування», яку заснувала дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко.

Вилікувати аутоімунні захворювання, просто змінивши раціон? Звучить дуже привабливо.

Аутоімунний протокол (АІП) обіцяє зменшити симптоми, знизити запалення і рівень антитіл та покращити самопочуття без ліків. Але чи дійсно це працює?

Що каже наука?

На сьогодні немає достатньо доказів, які б підтверджували ефективність АІП у лікуванні аутоімунних захворювань, таких як ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, псоріаз, целіакія, аутоімунний тиреоїдит та інші.

Усі дослідження, проведені з цією дієтою:

  • мають невелику кількість учасників
  • не враховують інші важливі фактори, як-от рівень стресу, фізичну активність чи прийом препаратів
  • не демонструють значущих довгострокових результатів.

Більшість позитивних відгуків базуються на суб’єктивних відчуттях покращення. Однак це може бути пов’язано не лише з виключенням певних продуктів, а й із загальним переходом до більш «правильного» харчування — з виключенням фаст-фуду, доданого цукру, випічки з рафінованого борошна та збільшенням овочів в раціоні

Ризики

Дефіцит поживних речовин. Виключення цієї низки продуктів може призвести до нестачі вітамінів і мінералів, зокрема кальцію, вітамінів групи B, магнію. Можливі наслідки – хронічна втома, зниження імунітету, порушення травлення, порушення менструального циклу та навіть остеопороз при тривалому дотриманні дієти.

Психологічний тиск. Суворі обмеження можуть стати джерелом стресу, постійної тривоги та навіть почуття ізоляції через складність харчування поза домом.

Порушення харчової поведінки. Обмеження продуктів можуть призвести до зниження апетиту або розвитку розладів харчової поведінки.

Зниження якості життя. Підтримка АІП вимагає багато часу та енергії на приготування їжі та пошук альтернатив. Це може стати обтяжливим, а також обмежити соціальні взаємодії, що негативно впливає на емоційний стан.

Що робити

Перш ніж кардинально змінювати свій раціон, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Правильне харчування повинно бути збалансованим і підтримувати ваше здоров’я без зайвих обмежень.

Пам’ятайте: здоров’я починається не з виключень, а з усвідомленого вибору якісного харчування та способу життя

Метапневмовірус: що слід знати про цю інфекцію.

Джерело: _food_association

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин