ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Наука проти старіння шкіри. Декілька питань експерту

Здоров'я 15:31 - 22 січня 2025

Чи можна зупинити старіння шкіри? Шкіра людини старіє першою?

Як ми самі пришвидшуємо своє старіння? Які засоби сьогодні реально допомагають зберігати молодість шкіри?

Як ми самі пришвидшуємо своє старіння? Які засоби сьогодні реально допомагають зберігати молодість шкіри?

Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.

Деталі

Рубрика декілька питань експерту, відповідає к.фарм.н., доцент Олена Лозова.

Чи можна зупинити старіння шкіри?

Як і старіння в цілому, процес старіння шкіри, на жаль, зупинити неможливо, але уповільнити – цілком! Сьогодні багато речей трансформуються з шаленою швидкістю – вчора фантастика, сьогодні – косметична процедура! Що сказати, ми живемо у дуже цікавий час, коли наукові відкриття та розробки дуже швидко втілюються у реальне життя.

До слова, такі прості й доступні речі як вплив здорового способу життя у т.ч. раціонального харчування, фізичної активності тощо – це теж колись були наукові розробки, вчені досліджували й доводили ці ефекти. Науковий пошук ніколи не припиняється!

Шкіра людини старіє першою?

Ні, просто вікові зміни тут помітніші – зморшки та пігментація, якими проявляється фотостаріння. Це процес коли під впливом сонячного та ультрафіолетового випромінювання в шарах шкіри утворюються речовини, що пошкоджують цілісність мембран, руйнують колаген, залишаючи по собі зморшки та пігментні плямки.

До слова, на ці процеси впливають не лише УФ-промені, а ще й наші погані звички у т.ч. неправильне харчування. Наприклад, якщо людина вживає забагато вуглеводів, в її організмі запускається процес неферментативної гліколізації, що призводить до вироблення активних форм кисню, що пошкоджують клітини, зокрема й ті, що забезпечують пружність та молодість шкіри – фібробласти.

Як ми самі пришвидшуємо своє старіння?

Вчені одностайні нині у думці, що основною причиною старіння є запалення, тож в кінцевому підсумку слід уникати всього, що провокує запальний процес, а відтак і передчасне старіння:

  • зловживання сонячними ваннами (фотостаріння);
  • стрес;
  • нездорове харчування;
  • недостатня фізична активність;
  • порушення сну;
  • порушення питного режиму;
  • шкідливі звички (особливо, куріння, адже дим містить хімічні речовини, що пошкоджують колаген; зменшує кровообіг через що організм недоотримує корисні речовини тощо);
  • неналежний догляд за гігієною зубів, шкіри, волосся та нігтів.

Які засоби сьогодні реально допомагають зберігати молодість шкіри?

Сьогодні вже введені у практику медичної косметології лікарські засоби, що зберігають резерв фібробластів й профілактують їхнє старіння, так звані регенеративні агенти: полінуклеотиди (молекули ДНК, РНК), фактори росту, плацентарні продукти, стовбурові клітини, гіалуронова кислота, ретиноїди, вітаміни, амінокислоти, пептиди, екзосоми тощо.

Найбільш популярними в естетичній медицині нині є процедури з полінуклеотидами. Їх широко застосовують після різних процедур – від блефаропластики, лазерного шліфування, до пілінгу.

Це косметика, що містить полінуклеотиди, виділені з молок лососевих риб. Ці креми, лосьйони, сироватки тощо сприяють підвищенню пружності шкіри та зменшенню пігментації та зморшок.

На другому місці за популярністю тренд-інгредієнт у косметології – екзосоми. Це нанорозмірні везикули, що виділяють мезенхімальні стовбурові клітини. Принципова їх відмінність від стовбурових клітин полягає у тому, що вони не несуть ніякої генетичної інформації. Натомість екзосоми володіють потужним потенціалом для оновлення клітин.

Отже, друзі, радо використовуючи наукові прориви в косметології все ж пам’ятаймо і про те, що маємо робити самі, аби залишатися якомога довше молодими – активними, привабливими й при світлому розумі, що дуже важливо!

Хліб: як обрати корисний? Пам'ятай ці правила.

Джерело: wearesim

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин