ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Чи справді детокс – це втручання, спрямовані на “очищення” організму?

Здоров'я 12:54 - 03 лютого 2025

Що обіцяє детокс-дієта? Які є недоліки?

Наш організм вже має свою складну систему для самоочищення

Наш організм вже має свою складну систему для самоочищення

Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.

Деталі

Сьогодні редакція публікує поради ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування», яку заснувала дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко.

Детокс-дієти обіцяють швидке схуднення, сяючу шкіру та заряд енергії завдяки “очищенню” організму від токсинів та шлаків. Але чи справді ці методи працюють?

Що таке детокс

Детокс – це втручання, спрямовані на “очищення” організму. Популярні методи включають дієту на соках, смузі, голодування, промивання кишківника, прийом “очищувальних” засобів (а по суті проносних).

Нам обіцяють:

Видалення токсинів та шлаків

  • Швидку втрату ваги
  • Покращення травлення
  • Ясність розуму та сяючу шкіру

І ще безліч інших переваг, які, здається, мають гарантувати повне оновлення організму

Природна система очищення

Наш організм вже має свою складну систему для самоочищення. Печінка, нирки, легені та шкіра працюють у тандемі, щоб ефективно переробляти і видаляти шкідливі речовини.

Токсини не накопичуються у печінці, нирках, кишківнику чи будь-якій іншій частині тіла, тому не намагайтеся позбутися їх за допомогою новітніх “чудодійних” методик харчування.

Наукові дані підтверджують: природні процеси очищення функціонують без додаткових “детокс-дієт”, а спеціальні добавки або особливі режими харчування не можуть значно підвищити ефективність роботи цих органів.

Недоліки

Незважаючи на привабливі обіцянки, детокси можуть бути не лише марними, а й нести потенційні ризики:

Тимчасовий ефект. Швидка втрата ваги зазвичай зумовлена втратою води та м’язової маси, а не жирової тканини.

Нестача поживних речовин. Детокс-дієти можуть призвести до дефіциту вітамінів, мінералів і білків, що негативно впливає на імунітет та енергію.

Проблеми з травленням. Програми, що включають послаблюючі засоби, клізми або промивання кишківника, можуть порушити баланс мікрофлори кишківника, а також спровокувати закрепи.

Небезпека для людей з хронічними хворобами. Люди з діабетом, серцево-судинними захворюваннями чи іншими хронічними проблемами ризикують через небезпечні коливання рівня цукру та електролітів, що може призвести до ускладнень.

Найкращий спосіб підтримувати здоров’я – це стійкі звички, які допомагають природним системам працювати на повну потужність:

  • Збалансоване харчування
  • Питний режим
  • Регулярна фізична активність
  • Якісний сон

Травлення, імунітет, настрій: як правильно підтримувати мікробіом, щоб організм працював на повну?

Джерело: _food_association

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин