ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Ілюзія користі. Відома дієтолог та ендокринолог назвала ТОП 6 псевдокорисних продуктів

Здоров'я 15:57 - 25 лютого 2025

Завжди читайте склад та звертайте увагу на прихований цукор і зайві добавки

Справжня користь – не в яскравій етикетці, а в складі продукту

Справжня користь – не в яскравій етикетці, а в складі продукту

Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.

Деталі

Сьогодні редакція публікує поради ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування», яку заснувала дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко.

Ви теж купували ці продукти, думаючи, що вони корисні? Яскраві етикетки, привабливі обіцянки – і ось у кошику вже лежить щось «фітнес» чи «healthy». Але чи справді це гарантує користь?

Деякі продукти лише створюють ілюзію здорового вибору, приховуючи під красивими назвами цукрову пастку. Давайте розберемося, які з них не виправдовують своєї репутації.

Гранола та злакові батончики

Гранола позиціонується як здоровий сніданок, але насправді більшість варіантів – це звичайні пластівці, щедро просочені цукром або медом. Краще готувати гранолу самостійно, додаючи горіхи, насіння, сухофрукти.

Йогурти з наповнювачами

На перший погляд – корисний та смачний перекус. Але в ньому може ховатися до 15 грамів цукру на 100 г! Це більше, ніж у деяких солодощах. Альтернатива – білий йогурт без добавок + свіжі ягоди чи фрукти.

Протеїнові батончики

Так, білок важливий, але не всі продукти з написом “протеїновий” однаково корисні. Багато батончиків містять багато цукру та штучних добавок. Якщо вам потрібен білок, краще отримувати його з їжі – обирайте рибу, яйця, птицю, горіхи, сир.

Спортивні напої

Еліксир енергії чи просто солодка вода? Для професійних спортсменів вони можуть бути корисними, але більшості людей ці напої не потрібні. У пляшці 500 мл може бути до 40 г цукру – майже 10 чайних ложок! Замість балансу електролітів – черговий цукровий удар. Якщо ви не марафонець чи триатлет, найкращим вибором для вас є звичайна вода.

Безглютенові продукти

«Без глютену» не означає «корисно». Такі продукти часто містять більше цукру та інших добавок, ніж їхні звичайні аналоги. Також вони можуть мати менше білка, клітковини та вітамінів. Якщо у вас немає целіакії чи непереносимості глютену, сенсу у виборі таких продуктів просто немає.

Знежирені продукти

Мало жиру – не дорівнює більше користі. Щоб компенсувати втрату смаку, у знежирені йогурти та сири часто додають цукри. Більше того, жир – це важливий нутрієнт, який забезпечує відчуття ситості та допомагає засвоювати вітаміни. Тож краще обирати повножирові продукти.

Завжди читайте склад та звертайте увагу на прихований цукор і зайві добавки. Адже справжня користь – не в яскравій етикетці, а в складі продукту

З чого складається діабетичний чекап? Декілька питань експерту.

Джерело: _food_association

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин