Які вітаміни потрібно пити навесні жінкам і чоловікам
Розповідаємо, які вітаміни необхідно приймати для підтримки імунітету

Топ вітамінів для підтримки імунітету / Фото: Getty Images
Важливість вживання вітамінів у потрібній кількості важко переоцінити для людського організму. Уже давно ретельно досліджено, наскільки вітаміни необхідні для здорового функціонування всіх органів і систем, для пам'яті та міцного імунітету. Крім того, вітаміни забезпечують організм енергією та беруть участь в обміні речовин. Наш організм не здатний самостійно виробляти або відтворювати необхідні йому вітаміни, мінерали та мікроелементи. Саме тому важливо забезпечувати себе вітамінами в щоденному раціоні.
- Читайте також: Які вітаміни пригнічують один одного
Які вітаміни важливі для організму
Всі вітаміни однаково важливі для правильного функціонування організму. Однак деякі з них просто життєво необхідно включати до щоденного раціону.
Вітамін D
Запобігає рахіту в новонароджених, важливий для росту кісток і їхнього захисту від ламкості. Цим вітаміном вкрай багаті жирні сорти океанічної риби (лосось, деякі види оселедця, ряпушки), також його багато в яєчному жовтку, печінці, грибах (особливо лисичках).
Природний шлях отримання організмом вітаміну D - це перебування на сонці, під впливом ультрафіолетових променів людський організм здатний синтезувати і накопичувати цей вітамін. Взимку, коли сонячного світла мало, цей вітамін необхідно вживати в рідкому вигляді або в капсулах омега-3-6-9, особливо важливим вітамін D є для дітей у період активного росту.
Вітамін А
Цей вітамін вважається антиоксидантом, необхідним для підтримання здоров'я шкіри, волосся, нігтів, а також для підтримання здоров'я зору, для правильного функціонування всіх ланок імунного ланцюга. Природними джерелами вітаміну А є такі продукти, як печінка, морква та білокачанна капуста.
Вітамін Е

Також вважається вітаміном-антиоксидантом, який сприяє боротьбі організму з інфекціями. Природне джерело вітаміну Е - арахіс, авокадо, мигдаль і капуста броколі.
Вітамін С
Головний "ворог" цинги й антиоксидант, що підвищує імунітет. Вітамін С важливо приймати в період застуд або в епідемію грипу, у великій кількості він міститься в цитрусових, ківі, смородині, квашеній капусті.
Вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12)
Ця група вітамінів конче необхідна для правильного вуглеводного обміну, здорового функціонування щитоподібної залози, зміцнює волосся, нігті, благотворно впливає на стан шкіри та слизових. Цю групу вітамінів призначають у разі неврологічних проблем. В12 є важливим компонентом для розвитку нейронів і утворення еритроцитів.
Природними джерелами вітамінів групи В є молоко, сир та інші кисломолочні продукти, яйця, печінка, квасоля, горох та інші бобові, а також виноград, банани, куряче філе, цільнозернові злаки та сир, морепродукти.
Вітамін К
Цей вітамін вкрай необхідний для засвоєння організмом кальцію та згортання крові. Джерелом цього вітаміну є такі продукти, як шпинат, сочевиця, цибуля-перо, зелений чай і морська капуста.
Фолієва кислота
Важлива для активного метаболізму нуклеїнових кислот і амінокислот, здорового функціонування жіночої репродуктивної системи. Природне джерело фолієвої кислоти - печінка (особливо яловича) і зелені овочі.
Що таке весняний гіповітаміноз

Гіповітаміноз - це серйозний стан організму, за якого спостерігається дефіцит певних вітамінів в організмі. Він може трапитися або через недостатню кількість вітамінів у раціоні, або ж як наслідок недостатнього синтезу чи засвоєння організмом навіть за умови достатнього отримання з продуктами харчування.
До основних симптомів гіповітамінозу належать:
- зниження імунітету;
- погіршення працездатності;
- погіршення зору;
- біль у суглобах;
- сухість або лущення шкіри;
- ламкість волосся;
- швидка стомлюваність, слабкість, сонливість.
Найчастіше такий стан, як гіповітаміноз (можливо, ви чули визначення авітаміноз) зустрічається навесні. Позбутися такого стану можна шляхом поповнення нестачі тих чи інших вітамінів. Якщо ви виявили у себе один або кілька симптомів, зверніться до терапевта. Фахівець порекомендує вам, які вітаміни вживати навесні у вашому конкретному випадку, дасть рекомендації щодо тривалості прийому і дозувань.
Іноді нестача вітамінів трапляється через те, що у людини є порушення травлення, які пов'язані із засвоєнням вітамінів і поживних речовин. У разі уповільненого обміну речовин вітамінний і мінеральний обмін також може бути порушений. У такому разі вітаміни не засвоюватимуться не тільки через їжу, а й під час приймання сиропів або таблетованих форм. У цьому разі, ймовірно, лікар призначить проколоти вітаміни, щоб домогтися максимальної ефективності. Внутрішньом'язове введення актуальне і тоді, коли вам необхідно відновити свої сили швидко, наприклад, після хвороби і в період термінової та активної роботи.
Навесні особливої підтримки потребує наш імунітет, тому весняний вітамінний комплекс обов'язково має містити вітаміни С і Е, цинк і селен.
- Читайте також: Які вітаміни та мінерали допомагають побороти стрес
Як вживати вітаміни для найкращого засвоєння
Якщо у вас немає проблем із травленням, то ви маєте пам'ятати, що найкраще наш організм засвоює натуральні вітаміни, тобто ті, які є в овочах, фруктах, ягодах та інших продуктах. Який із необхідних вітамінів міститься в якому продукті, ми вказали вище. Але якщо вживання цих продуктів і збалансоване харчування не приносять бажаного результату, тоді в хід ідуть вітамінні комплекси.
Не завжди причиною поганого самопочуття може стати нестача вітамінів, також потрібно враховувати роботу нирок, печінки, кишківника, тому перед вживанням вітамінів, особливо курсом, необхідно порадитися з лікарем.
Не забувайте, що надлишок вітамінів може бути не менш шкідливим, ніж нестача, тому не слід забувати про регулярний медичний огляд та індивідуальні рекомендації лікарів.
Які вітаміни пити навесні чоловікам

Комплекс вітамінів, який слід регулярно вживати чоловікам, залежить від віку, стану здоров'я, потреб і рівня активності. Як правило, всі стандартні аптечні вітаміни розраховані на середньостатистичного представника сильної статі без суттєвих відхилень у стані здоров'я. Для зміцнення сил навесні, підвищення витривалості й активності добре поприймати вітаміни групи В, які покращують обмін білків.
Часто чоловіки середнього віку починають стикатися з проблемою втрати волосся, а навесні проблема зазвичай загострюється. Трихологи рекомендують чоловікам, які лисіють, вживати вітамін H, який заодно дасть змогу поліпшити і стан шкіри.
Для підтримання чоловічої репродуктивної функції рекомендується вітамінний комплекс із підвищеним вмістом вітамінів E, C, мікроелементів селену і цинку.
Які вітаміни пити навесні жінкам
Жінкам навесні рекомендується вживати підвищену кількість заліза. Нестача цього мікроелемента може спричиняти запаморочення і блідість шкірних покривів.
Не тільки навесні, а й у будь-яку пору року препарати для дівчат і жінок мають містити збільшену дозу вітаміну E, що відповідає за регенерацію тканин (для молодості шкіри), вітаміну С (у період застуд), вітаміну А (проти вікових змін).
У будь-яку пору року представники як сильної, так і прекрасної статі мають ретельно стежити за тим, щоб отримувати з їжею достатню кількість вітамінів, мінералів і мікроелементів. Навесні, коли наш організм потребує цього найбільше, можна підключати рідкі або таблетовані форми препарату, щоб заповнити будь-які вітамінні дефіцити.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!