ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Складно засинати? Які причини та як з цим боротися

Здоров'я 13:25 - 03 березня 2025

Як гарно висипатися

Складно засинати? Які причини та як з цим боротися

Складно засинати? Які причини та як з цим боротися / Фото: Freepik

З віком з'являється багато причин, чому ми не можемо заснути так легко, як раніше. Ми розповіли про причини цього та як з цим боротися.

Технології

Однією з головних причин, чому людям важко заснути, є технології. Ми дуже прив'язані до своїх телефонів та інших пристроїв, які можуть відволікати, коли ми намагаємося заснути щовечора. Чудовий спосіб відволіктися від свого пристрою - залишити його в іншій кімнаті перед тим, як лягати спати.

Навіть яскраве синє світло від телевізора може впливати на якість сну.

Стрес

З напруженим графіком, кар'єрою, турботою про сім'ю і так далі, дуже важко встигати все протягом дня. Тож коли вночі наша голова нарешті лягає на подушку, ми не можемо не думати про все те, що нам ще потрібно зробити.

Згідно з глобальним дослідженням сну Philips 2019 року, занепокоєння та стрес були основними факторами способу життя, які впливають на здатність учасників засинати та/або добре спати. Інше дослідження, проведене Well+Good, показало те саме: учасники назвали стрес (через усе - від грошей до роботи та проблем у сім'ї й стосунках) основною причиною свого безсоння.

Перегрівання

Перегрівання, або нічна пітливість, є ще одним серйозним інгібітором сну для багатьох дорослих, особливо жінок. Нещодавнє опитування щодо звичок сну, проведене брендом одягу для сну та інтимної білизни Soma, не дивно, що близько половини респондентів стверджують, що мають труднощі із засинанням та/або засинанням, а 57% вказують на неспокійний розум або нездатність вимкнути свій мозок вночі. Але на додачу до добре знайомого фактору стресу, переважна більшість респондентів (36%) також заявили, що їхній сон страждає через те, що їм занадто жарко або вони пітніють вночі. До нічної пітливості може призвести будь-яка кількість загальних факторів, включаючи коливання гормонального фону, рівень цукру в крові та прийом певних ліків. Опитування Soma показало, що спека є більш поширеною проблемою сну, ніж хропіння (на яке скаржилися лише близько 24 відсотків).

Як більше (і краще) спати

Перший крок до покращення якості вашого сну - переконатися, що ваша спальня є комфортною, заспокійливою та безтурботною. Ваша спальня повинна бути місцем, де ви можете усамітнитися наприкінці виснажливого дня. Якщо ваша кімната захаращена або хаотична, це вплине на те, як ви спите.

Надзвичайно корисною може бути рутина перед сном. Спробуйте створити 30-хвилинний ритуал перед сном, наприклад, читання книги, ведення щоденника або медитація. (

Якщо ви часто прокидаєтеся від нічного поту, можливо, варто інвестувати в постільну білизну з підтримкою певної температури та охолоджуючий одяг для сну, а також підтримувати у спальні прохолодну температуру.

Чому достатня кількість сну важлива для вашого здоров'я в цілому

Для дітей і дорослих достатня кількість якісного сну необхідна як для психічного, так і для фізичного здоров'я: Ваше психічне здоров'я, настрій, імунна система, пам'ять, концентрація уваги, продуктивність, енергія, апетит, здоров'я серця і навіть тривалість життя можуть погіршитися без достатнього нічного відпочинку. Загальна рекомендація щодо сну для дорослих, згідно з даними Національного фонду сну, становить від 7 до 9 годин на добу, але вона може відрізнятися у різних людей.

Люди з хронічними розладами сну мають вищий ризик розвитку таких проблем зі здоров'ям, як хвороби серця, високий кров'яний тиск, діабет, інсульт і депресія. Це означає, що деякі захворювання, які викликають розлади сну, можуть погіршуватися через низьку якість або кількість сну, створюючи замкнене коло.

Нещодавно було визначено найгірший час для обіду.

Джерело: Real Simple

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин