Ці продукти крадуть ваші роки: що виключити з раціону просто зараз
Їжте ці продукти в помірних кількостях

Ці продукти крадуть ваші роки: що виключити з раціону просто зараз / Фото: Freepik
Часто мотивацією для вибору здорового харчування є бажання прожити довше і яскравіше життя, і потяг до поживних продуктів є важливою складовою цього рівняння. Дотримання звичок здорового харчування та способу життя є розумним кроком для підтримки здорового старіння та якості життя протягом усього життя.
Коли справа доходить до харчування для довголіття, ми не завжди можемо покладатися на маркетингові схеми або заяви на упаковках продуктів. Насправді, багато так званих здорових продуктів можуть насправді працювати проти нашої мети - жити довше.
8 “здорових” продуктів, які можуть нашкодити
Ароматизований йогурт
Хоча ароматизовані йогурти містять багато корисних для кишківника пробіотиків, вони не настільки корисні для здоров'я, як їх рекламують. Ароматизовані йогурти зазвичай містять багато доданого цукру або штучних підсолоджувачів. Виявляється, обидва типи підсолоджувачів є проблематичними для нашого здоров'я в довгостроковій перспективі. При споживанні понад рекомендовану норму, доданий цукор значно впливає на наше здоров'я через такі наслідки, як небажане збільшення ваги, ожиріння, хвороби серця, нирок та печінки. Крім того, надмірне споживання цукру пов'язане з нейродегенерацією, що призводить до погіршення когнітивних функцій.
Дієтична газована вода
Початкова мета створення дієтичної газованої води, можливо, була благими намірами - дати людям можливість споживати менше доданого цукру в безалкогольних напоях. Однак те, що придумали виробники газованої води, може бути настільки ж шкідливим. Хоча технічно вони вважаються безпечними для споживання, дослідження 2022 року показало, що штучні підсолоджувачі пов'язані з підвищеним ризиком серцевих захворювань. Крім того, цукрові спирти (різновид альтернативних підсолоджувачів), такі як сорбіт, лактит і маніт, можуть спричиняти погане всмоктування і призводити до шлунково-кишкових розладів, таких як здуття живота, спазми в животі, діарея.
Спортивні напої
Спортивні напої мають дивовижну вбудовану рекламу, оскільки їх часто можна побачити в руках елітних спортсменів. Однак ці багаті на цукор та електроліти напої насправді корисні лише для цієї обраної (і дуже невеликої) групи населення. Ці напої з високим вмістом цукру не є необхідними для пересічної людини, яка тренується 30 хвилин на день. Вони можуть бути дійсно смачними і легкими у вживанні, але дієта з високим вмістом підсолоджених цукром напоїв пов'язана з підвищеною смертністю. І навіть спортивні напої без цукру або зі штучним підсолоджувачем не є ідеальною альтернативою для тих, хто займається спортом щодня. Вони вважаються ультраобробленими продуктами, а дієта з високим вмістом ультраоброблених продуктів пов'язана з ранньою смертністю.
Арахісове масло зі зниженим вмістом жиру
Хоча дослідження показали, що високий вміст ненасичених жирів у горіхах дуже корисний для здоров'я серця (і всього організму), менталітет дієти зі зниженим вмістом жирів, що склався десятиліттями тому, все ще зберігається, і такі продукти, як арахісове масло зі зниженим вмістом жиру, залишаються на полицях продуктових магазинів. Знежирене арахісове масло може здатися привабливим для деяких споживачів, однак ці корисні жири зазвичай замінюються простим або рафінованим цукром, включаючи кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, щоб поліпшити смакові якості та стабільність продукту. Замість цього обирайте натуральне горіхове масло з низьким вмістом інгредієнтів, щоб отримати користь для здоров'я серця, кишечника, імунітету та обміну речовин завдяки вмісту ненасичених жирів, білків та клітковини.
В'ялена яловичина
В'ялене м'ясо та яловичі палички останнім часом знову набули популярності, оскільки багато американців намагаються споживати захмарну кількість білка щодня. Однак ця, здавалося б, здорова їжа може не допомогти вам потрапити до клубу довгожителів. Яловичі палички вважаються червоним і переробленим м'ясом, а дієта з високим вмістом червоного і переробленого м'яса пов'язана з підвищеною смертністю.
Енергетичні або протеїнові батончики
Енергетичні або протеїнові батончики - це ще один тип швидкого приготування їжі, який є оманливо шкідливим для здоров'я. Протеїнові батончики сумно відомі тим, що містять велику кількість насичених жирів, натрію та штучних підсолоджувачів. Хоча насичені жири перебувають у центрі деяких дебатів, пов'язаних зі здоров'ям, було виявлено, що вони підвищують рівень холестерину, в той час як тривале надмірне споживання натрію може призвести до підвищення кров'яного тиску. Обидва ці стани підвищують ризик серцевих захворювань - хронічних хвороб, які зазвичай вкорочують життя. У цих батончиках також міститься додатковий цукор, оскільки їхня головна мета - дати вам швидкий заряд енергії. Найкращий вибір - шукати протеїнові батончики з мінімальним вмістом інгредієнтів.
"Худі" алкогольні напої
Чи то зельц, чи то “скінні” напої, чи то світле пиво - всі ці корисні для здоров'я алкогольні напої не допомагають вам жити довше, а навпаки. Навіть якщо вживати алкоголь у помірних кількостях, він підвищує ризик серцевих захворювань, хвороб печінки, погіршення пам'яті та здатності до навчання, а також схильність до ризикованої поведінки. Всі ці ефекти можуть призвести до скорочення тривалості життя; натомість моктейль з низьким вмістом цукру є найбільш ідеальною альтернативою цим напоям.
Ароматизоване рослинне молоко
Хоча рослинне молоко набуло популярності серед споживачів, які піклуються про своє здоров'я, ароматизовані варіанти не обов'язково допоможуть вам прожити довше життя. Хоча збагачене рослинне молоко може бути хорошим джерелом поживних речовин, таких як кальцій, вам потрібно стежити за додаванням цукру в підсолоджені та ароматизовані варіанти, оскільки вони можуть стати підступним способом додати цукор у ваш раціон. Несолодке та збагачене рослинне молоко є набагато здоровішим варіантом - на щастя, у більшості продуктових магазинів по всій країні є з чого вибрати.
Нещодавно відома дієтолог та ендокринолог пояснила, як схуднути без занять спортом.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!