ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

ІТ, що допомагають контролювати ЦД та худнути. Декілька питань експерту

Здоров'я 11:57 - 07 березня 2025

Цифрова реальність змінює життя людини, яка живе з діабетом

Що з цього доступне в Україні?

Що з цього доступне в Україні?

Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.

Деталі

Рубрика декілька питань експерту, відповідає лікар-ендокринолог, д. мед. н. Олена Добровинська.

Контроль діабету сьогодні – це не лише спосіб життя та ліки?

Так, «цифрова реальність» змінює життя людини, яка живе з діабетом.

Це і програми безперервного моніторингу глюкози, що дозволяють з’ясувати «час у діапазоні» індивідуально для пацієнта;

застосунки, що вчасно нагадають про ін’єкцію інсуліну, страхуючи від наслідків пропущеної дози;

застосунки, що дають змогу лікареві бачити важливі показники пацієнта не просто в динаміці, а й у реальному часі (!), щоб у разі потреби вчасно втрутитися, скорегувавши тактику лікування тощо.

А нещодавно розробники повідомили про вихід дуже корисного додатку для батьків/опікунів. До нього можуть дистанційно приєднатися до 10 людей, й відстежувати рівень цукру, прийоми їжі, дані про дозування ліків.

Такий додаток незамінний не лише у разі дитячого діабету, а ще для людей з певними вадами здоров’я, які не можуть повідомити оточення про е, що їм погано (наприклад, через те, що знизився рівень цукру в крові).

У яких напрямках, крім контролю цукру в крові розвиваються зараз технології для ЦД?

У багатьох країнах вже доволі активно використовують автоматизовану доставку інсуліну (т.з. «штучна підшлункова залоза») – це система, що складається з інсулінової помпи, монітора (пристрій безперервного контролю глюкози) та програмного забезпечення.

Така штучна підшлункова залоза, в принципі компенсує функцію цього органу, безперервно контролюючи глюкозу в крові, потім, ґрунтуючись на цих даних, визначає дозу інсуліну, та вводить його у потрібний час за допомогою помпи.

Є гаджети, що дозволяють розрахувати й застосувати адекватну дозу інсуліну, з огляду на якісь непередбачені зміни, що відбулися у стані здоров’я людини. Деякі з них можуть навіть передбачити ці зміни, виходячи з отриманих параметрів, й самостійно скоригувати дозу.

Тож, введення інсуліну – це ще один напрямок, в якому все розвивається фантастично швидко: гаджети «вміють» не лише вводити інсулін, а ще й забезпечують потрібний температурний режим. Наприклад, шприц-ручка, що дозує та охолоджує інсулін.

Ну і, зрештою, напрямок, який вже майже увійшов до нашого повсякденного життя й поза ЦД – контроль калорій, білків, жирів та вуглеводів.

Що з цього доступне в Україні?

Щодо штучної підшлункової, їх наразі в Україні дуже мало.

У нас зареєстрований Medtronic для відстежування рівня глюкози у крові в режимі реального часу. Це поки що єдиний офіційно зареєстрований в Україні е-помічник.

Але нашим пацієнтам цілком доступні можливості контролю харчування – програми для підрахунку калорій та нутрієнтів, хлібних одиниць тощо.

Наприклад, додаток Fatsecret дозволяє підрахувати калораж, БЖВ (білки, жири, вуглеводи) та хлібні одиниці.

Застосунок Eatwise мотивує людей правильно харчуватися, бути активнішими і здоровішими, сканує їжу й підраховує її калораж та БЖВ.

Насправді таких додатків дуже багато, ви легко знайдете такий, що буде найзручнішим саме для вас!

Квасний смак (наш суперфуд). Відома дієтолог та ендокринолог розказала, чому варто додати раціон.

Джерело: wearesim

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин