ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Прості поради, які допоможуть подолати втому

Здоров'я 12:17 - 27 грудня 2021

Ці звички врятують організм від виснаження

Прості поради, які допоможуть подолати втому

9 способів покращити самопочуття та підвищити рівень енергії/Фото: Рexels

Є багато причин, чому організм часто виснажується. Неправильний розпорядок дня - один із факторів, що впливає на рівень енергії. Пропонуємо дізнатися, якими простими способами можна подолати втому і покращити самопочуття.

Сон

Для багатьох знайоме відчуття нестачі часу, особливо якщо є незавершені справи по роботі чи навчанню. Однак організм не зважає на дедлайни, він потребує здорового сну. Експерти рекомендують спати не менше 7 годин, щоб підвищити рівень енергії та підтримати загальний стан здоров'я.

Якщо ви часто відчуваєте втому протягом дня, вам може знадобитися більш якісний сон. Намагайтеся лягати спати раніше і не перевантажувати організм уночі.

Стрес

Стрес не лише впливає на фізичне та психічне здоров'я, але також тісно пов'язаний із втомою. Потрібно намагатися усунути потенційні причини тривоги та занепокоєння.

Стратегії підвищення рівня енергії включають в себе відпочинок, читання або прогулянку. Ви також можете спробувати медитації, які допоможуть уникнути стрес.

Рух

Регулярні фізичні вправи важливі для зниження ризику хронічних захворювань, таких як хвороби серця, діабет 2 типу та ожиріння. Деякі дослідження доводять, що рухливий спосіб життя також може боротися із втомою та підвищити рівень енергії.

Результати одного експерименту показують, що студенти університету, які брали участь у програмі бігу з низькою інтенсивністю 3 рази на тиждень протягом 6 тижнів, відчули значне покращення стану та якості сну порівняно з тими, хто в цьому участі не брав.

Куріння

Токсини та смоли в димі знижують ефективність діяльності легень. Із часом це призводить до зменшення кількості кисню, що транспортується по всьому тілу. Відповідно ваш організм швидко втомлюється. Відмова від куріння чудово впливає як на рівень енергії, так і на загальний стан здоров'я.

Алкоголь

Вживання алкоголю може мати седативний ефект і викликати сонливість або розслаблення. Багато людей помилково вважають, що спиртний напій допомагає швидше заснути, однак регулярне вживання алкоголю погано впливає на якість сну.

Із цієї причини краще вживати алкоголь в помірних кількостях і обмежити споживання перед сном. Центри контролю та профілактики захворювань визначають оптимальну кількість як один напій на день для жінок і два на день для чоловіків.

Поживна дієта

Спробуйте передивитися свій раціон і внести деякі зміни. Дотримання повноцінної дієти може не тільки знизити ризик розвитку хронічних захворювань, але й значно вплинути на рівень енергії. Потрібно не забувати регулярно харчуватися, адже пропуск прийому їжі може бути пов'язаний із втомою.

Вибір поживних продуктів забезпечить організм вітамінами та мінералами, необхідними для нормального функціонування. Натомість вживання великої кількості обробленої їжі з високим вмістом цукру і жиру може негативно вплинути на загальний стан здоров'я.

Цукор

Цей продукт може дати короткочасний заряд енергії, який дуже швидко зникає. Після цього ви відчуєте себе більш втомленими, ніж раніше.

Якщо ви хочете потішити себе солодким, зберігаючи при цьому стабільність рівня енергії, спробуйте замінити продукти з високим вмістом цукру на свіжі ягоди або сушені фрукти.

Вода

Гостре зневоднення організму значно посилює відчуття втоми. Намагайтеся пити воду щоразу, коли відчуваєте спрагу. Щоб пити достатню кількість рідини протягом дня, можна завести щоденник чи трекер звичок.

Спілкування

Соціальний зв'язок необхідний для нормального функціонування мозку. Якщо ви відчуваєте себе втомленим і пригніченим, може бути корисно поспілкуватися із друзями, приєднатися до клубу, стати волонтером або знайти нове хобі, яке принесе вам радість.

Раніше ми писали, які продукти допоможуть побороти втому та виснаження.

Джерело: Healthline

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин