ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Ви не повірите, як прибирання впливає на ваше здоров’я та настрій – наукові факти

Здоров'я 20:36 - 14 травня 2025

Весняне прибирання може змінити ваше життя

Ви не повірите, як прибирання впливає на ваше здоров’я та настрій – наукові факти

Ви не повірите, як прибирання впливає на ваше здоров’я та настрій – наукові факти / Фото: Freepik

Після довгої зими перші кілька тижнів тепла і сонця можуть здатися мрією. Це також може дати поштовх сезонним завданням, таким як пророщування насіння, планування відпустки і, звичайно ж, наше улюблене глибоке прибирання! Для багатьох людей весняне прибирання знаменує початок нового сезону, але насправді воно може допомогти і вашому самопочуттю. Читайте далі, щоб дізнатися про користь весняного прибирання для здоров'я тіла і розуму, на думку фахівців у галузі охорони здоров'я.

Зменшує вплив алергенів

Коли йдеться про боротьбу з алергією в домашніх умовах, регулярне прибирання є ключовим, особливо навесні. Почнемо з того, що весна характеризується збільшенням кількості пилку, який може проникати в будинок через одяг, взуття та відчинені вікна. Це може погіршити симптоми алергії, такі як закладеність носа, чхання та свербіж в очах, і всі ці симптоми можна полегшити, провівши глибоке весняне прибирання.

Крім того, весна приходить на зміну зимі - сезону, який спонукає багатьох з нас зачиняти вікна через холодну погоду. Це може сприяти накопиченню алергенів (пилових кліщів, лупи домашніх тварин, плісняви, цвілі, залишків каміну та лупи тарганів), але весняне прибирання може допомогти знизити їх рівень.

Покращує якість повітря в приміщенні

На додаток до зменшення кількості алергенів, весняне прибирання може зменшити кількість пилу та забруднюючих речовин, тим самим покращуючи якість повітря в приміщенні. Для досягнення найкращих результатів відчиняйте вікна до, під час і після прибирання та використовуйте вентилятори для циркуляції повітря, щоб видалити випаровування від миючих засобів. Також варто використовувати очищувач повітря з HEPA-фільтром, який допомагає видалити алергени з повітря в приміщенні та на вулиці, зазначає він.

Підвищує фізичну активність

Загалом, за даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), для оптимального здоров'я дорослим слід приділяти щонайменше 150 хвилин фізичної активності помірної інтенсивності на тиждень. На щастя, прибирання (у будь-яку пору року!) може бути зараховане до цієї щоденної фізичної активності. Приклади завдань з прибирання, які вимагають помірної активності, включають пилосос, миття підлоги і стін, витирання пилу і протирання поверхонь, а також миття вікон, додає він. Щоб підтримувати рівень активності, увімкніть музику з хорошим ритмом, яка допоможе вам залишатися вмотивованими і не втрачати темп. Крім того, залучення членів сім'ї до процесу прибирання може перетворити його на командну роботу, зробивши її більш приємною та корисною.

Полегшує психічний та емоційний стрес

Хоча сама ідея взятися за весняне прибирання може викликати стрес, його виконання може прокласти шлях до розслаблення. Особливо це стосується наведення порядку, ключової частини будь-якого прибирання. Ось чому: безлад тримає вашу нервову систему на межі - візуально, розумово і фізично. Це не просто безлад, це купа мікронагадувань про все, що ви ще не зробили. Таке сенсорне і когнітивне перевантаження може ускладнити процес заспокоєння, але розкладання і прибирання зменшують кількість вхідних сигналів стресу, які ваш мозок повинен відфільтрувати. Це регулює ваше тіло і розум, допомагаючи вам з легкістю розпочати новий сезон.

Сприяє кращому сну

Якщо вам потрібна ще одна причина для весняного прибирання, воно може навіть сприяти кращому сну. Як уже згадувалося, весняне прибирання знижує рівень алергенів, що, в свою чергу, зменшує симптоми, які можуть заважати вашому сну, такі як застійні явища та кашель. Крім того, фізичні рухи під час прибирання допомагають регулювати рівень кортизолу і позбутися тривожної енергії, яка могла б заважати вам спати.

Весняне прибирання також може допомогти зняти стрес. Стан нашого простору безпосередньо впливає на те, як мозок розслабляється. Коли наше оточення хаотичне, наш мозок часто залишається настороженим, навіть коли ми намагаємося відпочити. Натомість чистий та організований простір сигналізує нервовій системі про безпеку та спокій, допомагаючи знизити рівень кортизолу в крові.

Нещодавно ми розповідали, як часто ви маєте мити миски домашніх улюбленців.

Джерело: Real Simple

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин