ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Які звички підвищують ризик виникнення хвороби Альцгеймера

Здоров'я 19:22 - 15 лютого 2022

Лікарі зазначають, що деякі прості звички зараз, можуть підвищити ризик виникнення Альцгеймера в майбутньому

Хвороба Альцгеймера: прості звички, які підвищують ризик виникнення недуги

Які звички можуть призвести до хвороби Альцгеймера/Фото: Matthew Horwood/Getty Images

Хвороба Альцгеймера з кожним роком стає все поширенішою серед літніх людей. Ліків від неї поки немає, а причини виникнення цієї недуги вчені ще не повністю зрозуміли, але деякі експерти уже виділяють звички, що можуть вплинути на розвиток цього захворювання.

Читайте також: чотири способи запобігання деменції

Які звички підвищують ризик виникнення Альцгеймера

Доктор Персі Гріффін, який займається науковими дослідженнями в Асоціації хвороби Альцгеймера зазначає, що вивчення факторів способу життя, які впливають на розвиток Альцгеймера не є достатньо переконливими, але ризик виникнення недуги може підвищити:

  • куріння;
  • відсутність фізичних вправ та розумової стимуляції;
  • поганий раціон;
  • неналежний контроль артеріального тиску;
  • відсутність спілкування.

Психіатр Сем Занд зазначає, що уповільнити регенеративні здібності мозку може бездумне виконання повсякденних завдань та безрозбірливий перегляд телепередач.

Для ефективної роботи мозку експерти також не рекомендують багато часу проводити за комп'ютером чи у смартфоні перед сном. Також важливим є те, щоб підтримувати мозок в активності та не піддаватися депресії після важких життєвих ударів.

Найбільшим фактором ризику хвороби Альцгеймера є вік. Після 65 років він подвоюється кожні п'ять років. Після 85 років ризик виникнення недуги зростає до 30%.

На розвиток хвороби Альцгеймера також впливає генетика. Ті, хто мають прямих родичів із цією недугою, більш схильні до її розвитку. Також існують гени ризику, які підвищують ймовірність виникнення цього захворювання, але не гарантують її. Існують дуже рідкісні детерміновані гени, які уже гарантують розвиток хвороби Альцгеймера.

Що відомо про хворобу Альцгеймера

Національний інститут старіння охарактеризовує хворобу Альцгеймера як розлад мозку, який повільно руйнує пам'ять та розумові здібності та, зрештою, здатність виконувати найпростіші завдання.

Зараз із цією хворобою у світі живуть близько 6 мільйонів людей. Ліків від неї не існує, але вчені активно працюють над їх винайденням.

Ми також писали, що вчені з Каліфорнійського університету стверджують, що уповільнення здатності клітин до самоочищення може бути причиною хвороби Альцгеймера.

Джерело: ТСН

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин