Як правильно спілкуватися з дітьми-біженцями: поради доктора Комаровського
Педіатр поділився своєю думкою, як не нашкодити дітям, які втекли від війни

Комаровський розповів, як поводитися з дітьми-біженцями/Фото: скрін
Лікар Євген Комаровський розповів, як правильно спілкуватися з дітьми-біженцями і чи варто поводитися з ними якось інакше, ніж з іншими дітьми. Педіатр поділився думкою, як не нашкодити дітям, які втекли від війни.
Читайте також: Як зберегти здоров'я під час війни: 6 простих кроків
Деталі
Комаровський каже, що дитина у такій ситуації особливо повинна почуватися повноцінним членом колективу. За словами медика, дуже важливо, щоб вона була своєю у "зграї":
Як тільки вона почне виділятися, а дорослі ставитимуться до неї не так, як до інших дітей, у дитини виникне питання: чи все зі мною гаразд. На всіх кричать, а мене жаліють. Усіх змушують збирати іграшки, а мене ні. Напевно, зі мною справді щось не так
Педіатр впевнений, що дорослі навпаки повинні всіляко підкреслювати, що дитина, яка сиділа у підвалі і пережила бомбардування, така ж, як усі. Якщо решті дітей дають складне завдання під час уроку, їй треба давати теж. Якщо всі вчать вірші та пісні, дитина має займатися з ними. Комаровський зазначив:
Жодних поблажок, що вона стільки пережила, не треба, не можна жаліти і в усьому потурати. Потрібно створити у дитини відчуття, що те, що з нею сталося, не робить її кращою або гіршою за інших
Раніше ми писали, як підтримати під час війни та не нашкодити. Фахівець розповіла, як поводитися з постраждалими від бойових дій.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!