Інформаційно-психологічний тиск рф: психолог розповів, як не піддаватися на маніпуляції
Військовий психолог дав рекомендації, які допоможуть зберегти психологічне здоров'я під час ракетних атак

Як не піддаватися на маніпуляції ворога: поради військового психолога/Фото: Getty Images
10 і 11 жовтня Україна зазнала масованих ракетних ударів з боку рф. Російські атаки також спрямовані на психологічну дестабілізацію українців. Військовий психолог та офіцер ВСУ розповів, як не піддаватися на маніпуляції ворога та зберегти своє психологічне здоров'я.
Деталі
Росіяни застосовують проти українців ІПСО — інформаційно-психологічна операція, яка може проводитись у вигляді бойових операцій, інформаційних вкидань чи дезінформації. Мета таких дій – маніпуляція супротивником.
Ракетні обстріли це ІПСО бойового напрямку, яка має на меті залякування супротивника та підняття власного бойового духу в окупантів. Психолог пояснив:
ІПСО було застосовано для того, щоб призвести до паніки всіх мирних жителів в Україні. Наголошую, не лише Києва, Дніпра, Львова, та інших міст, які постраждали в цій атаці. А саме – всіх мирних жителів в Україні. Для того, щоб показати - ви живете в небезпеці, ваша влада вас не захищає, а ми, якщо захочемо - зітремо вас з лиця землі
Якщо під час або після ракетних ударів вас скував страх чи почалася паніка, психолог рекомендує виконувати прості дії:
- Відновіть дихання. Це допоможе діафрагмі рухатися, тіло зрозуміє, що ви ним володієте.
- Заземліться. Походьте, активно рухайтеся, можна босоніж.
- Якщо вас трясе – потрясіть руками ще сильніше. Якщо хочете кричати – робіть це.
- Пийте воду, бажано – теплу.
- Усвідомте, де ви знаходитесь, наскільки очевидна ваша небезпека. Якщо є безпечніше укриття — пройдіть до нього.
- Не забувайте про базові потреби: їсти, пити, спати. Підтримуючи себе, ви зможете ефективно подбати про людей, за яких ви відповідаєте.
Психолог не рекомендує пити алкоголь — він посилює почуття, зокрема й негативні. Також важливо не тікати від свого страху – висловлюйте свої почуття та емоції. Потрібно усвідомити, що ви знаходитесь у тому ж соціальному колі, що й раніше. Зробіть перекличку, поговоріть із друзями. Не самоізолюйтеся та не ігноруйте сигнали тіла.
Раніше ми розповідали, чому у багатьох людей виникли провали в пам'яті під час повномасштабної війни і чи варто через це хвилюватися. За словами психолога, це захисна реакція психіки, яка витісняє стресові події, щоб зберегти ментальне здоров'я у нормальному стані.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!