Учені змогли діагностувати хворобу Альцгеймера за допомогою штучного інтелекту
Чатбот виявив небезпечні симптоми пацієнта

Учені розробили бота для діагностики. Фото: Pixabay
Мовна модель GPT-3 навчилася на основі звичайного діалогу з користувачем помічати важливі порушення в мові та діагностувати розвиток нейродегенеративних процесів.
Деталі
Чатботи типу GPT-3 або ChatGPT навчилися вести з людьми повноцінний діалог, писати розлогі тексти, відповідати на складні запитання та навіть писати програмний код. Тепер їх можна буде застосовувати у діагностиці різних захворювань, адже такий штучний інтелект може помічати навіть дрібні зміни у мовленні користувача. Це показали дослідники з команди Хуалоу Ляна, професора Дрексельського університету.
Причинами виникнення хвороби Альцгеймера є накопичення у нейронах головного мозку білкових бляшок, через які руйнуються клітини та зв'язки між ними. Це сприяє деградації когнітивних функцій людини. Однак повна природа хвороби достеменно не вивчена, а лікування для неї не існує. Своєчасну діагностику робити також складно: щоб виявити захворювання, треба робити детальний аналіз, який включатиме тести, аналізи та огляди.
Люди, які мають порушення мови у такій ситуації, складають 60-80% від усіх пацієнтів, однак помітити їх на ранніх етапах все одно складно. У цьому може допомогти штучний інтелект: його навчають на основі заздалегідь записаних розмов зі здоровими людьми та пацієнтами з хворобою Альцгеймера.
У цьому найкраще виявила себе модель GPT-3, яку розробила компанія OpenAI. Бот зміг оцінити ступінь розвитку деменції на 20% точніше, ніж уже відомі системи. Вони оцінюють не зміст мовлення, а звучання. Тепер дослідники хочуть розробити додаток для дистанційного застосування та проведення тестів разом з лікарем чи удома.
Нещодавно дослідники розповіли, як собаки впливають на здоров'я людини.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!