Епоха жайворонків: учені розповіли, чи корисно рано прокидатися
Пізній підйом може спричинити проблеми зі здоров'ям

Чим корисний ранній підйом / Фото: Pixabay
Вчені з неаполітанського університету Федеріко II стверджують, що завдяки раннім підйомам можна знизити ризик виникнення діабету та серцево-судинних захворювань.
Чим корисний ранній підйом?
Як зазначають дослідники, люди, які звикли прокидатися пізно, у шість разів більше страждають на діабет другого типу, у чотири рази більше — через хвороби серцево-судинної системи.
У експерименті вчених взяли участь 172 особи середнього віку, які мають проблеми з ожирінням, яке і так шкодить здоров'ю. Виявилося, що ті, хто лягають спати пізно, піддаються ще більшому ризику. Це пояснюється збоєм біоритмів, адже механізми організму, які відповідають за стресостійкість, імунітет і травлення активуються посеред ночі, що неприродно для людини.
Також фахівці вивчали біологічні хронотипи учасників. Люди, що мають ранковий хронотип, засинають рано та залишаються найбільш активними у першій половині дня. Проміжний хронотип характерний раннім підйомом, але хаотичним відходом до сну. Люди з вечірнім хронотипом звикли виявляти активність увечері та пізно лягати.
Нещодавно вчені розповіли, чим корисний целюліт.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!