RU UA
1

Як впоратися із сильним стресом через масові трагедії

Здоров'я 16:00 - 23 січня 2023

Деякі люди можуть постійно плакати та відчувати біль, а інші — нічого не відчувати

Як впоратися із сильним стресом через масові трагедії

Як контролювати свій емоційний стан під час трагічних звісток/Фото: Pexels

Психіка людини гостро реагує на будь-які трагедії. Може спостерігатися шок, заціпеніння, страх та інші емоції. Психологи розповіли, як ми реагуємо на трагічні звістки та як з цим правильно впоратися. 

Деякі люди можуть постійно плакати та відчувати біль, а інші — нічого не відчувати. Будь-яка реакція організму на трагічні події є нормою.

Емоційне оніміння

Воно виникає через сильний та різкий стрес. Під час емоційного оніміння люди нічого не відчувають. У них немає позитивних чи негативних емоцій. 

Фахівці розповіли, як впоратися з онімінням. Людям потрібно намагатися поплакати. Причиною може бути будь-що. Спробуйте послухати сумну пісню або подивитися фільм. Коли людина плаче, то в неї зменшується рівень кортизолу і стрес обнуляється.

Неконтрольований гнів

Агресія та ненависть спостерігається у людей після жахливих подій. Українці могли відчувати їх після трагедії у Дніпрі. У таких випадках — це абсолютно нормальна реакція, однак потрібно з нею впоратися, щоб не нашкодити психіці.

Вам потрібно знайти безпечний спосіб дати вихід гніву. Спробуйте порвати папір або зайнятися прибиранням. Налаштуйтеся та намагайтеся контролювати свої емоції. Пам'ятайте, що здоров'я — це найголовніше.

Емоційна гойдалка та потік сліз

Такі стани під час війни стали звичайними для багатьох українців. Люди постійно перебувають в інформаційному полі, де говорять про смерті та жахливі події.

Для того, щоб налаштувати свій емоційний стан, потрібно навчитися перемикати увагу і витягати себе із стану постійного скролингу. Психолог радить проводити більше часу на вулиці та дотримуватися розпорядку дня. Слід спробувати реагувати лише на важливі новини. 

Раніше ми писали, що кардіолог розповів, як відрізнити серцевий напад від стенокардії.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин