4 типи продуктів, які допомагають здоров'ю серця
Фахівці радять включити їх у повсякденний раціон
4 типи продуктів, які допомагають здоров'ю серця\Фото Getty images
Захворювання серцево-судинної системи є найпоширенішою причиною смертності на Землі. Щорічно від цієї групи хвороб помирають приблизно 18,5 мільйонів людей. Проте вчені знають, що є деякі способи зменшити ймовірність появи таких хвороб і харчування грає тут не останню роль. У нашій статті ми поговоримо про основні продукти для здоров'я серця.
Фрукти і овочі
Ці продукти мають багато корисних компонентів. Банани та солодка картопля містять калій – ключовий мінерал для здоров'я серця. Хрестоцвіті овочі можуть допомогти запобігти закупорці артерій. Листова зелень містить клітковину, яка допомагає знизити рівень холестерину та кров'яний тиск. Якщо вам дорого постійно купувати свіжі овочі, існують дешевші консервовані та заморожені варіанти. Їхнє споживання теж корисне.
Цільнозернові продукти
Вуглеводи бувають різні. Рафіновані вуглеводи, такі як ті, що містяться в білому хлібі, зазвичай завдають більше шкоди, ніж користі. Але складні вуглеводи, подібні до тих, які ви знайдете в цільнозернових продуктах, таких як різні каші, темні сорти хліба містять клітковину, яка є стимулятором здоров'я серця.
Крім того, вони мають вітаміни і мінерали, такі як залізо, селен, тіамін (вітамін B1), рибофлавін (вітамін B2), ніацин (вітамін B3), фолат (вітамін B9) і магній. Якщо ви шукаєте корисну для серця дієту, вибирайте продукти, у списку інгредієнтів яких є цільнозернові продукти.
Пісний та рослинний білок
Фахівці радять прибрати з раціонів перероблені білкові продукти, а натомість споживати рослинний білок та рибу, пісне м'ясо. Йдеться про бобові культури, м'ясо птиці та риби, нежирні молочні продукти. У рослинних продуктах також достатньо клітковини, а риба має неймовірно корисний жир, який містить омега-3.
Здорові жири
Насправді жир є необхідним компонентом нашого тіла, проте дуже важливо звернути увагу до його тип. Корисні компоненти містяться в різних оліях, таких як соняшникова, оливкова, рапсова, соєва, а також горіхи та насіння. При цьому шкідливі трансжири містяться у маргарині, чіпсах, ковбасах. Як правило, якщо жир залишається твердим за кімнатної температури, він, ймовірно, насичений, а значить шкідливий.
Раніше вчені розповіли, чи корисне тимчасове голодування для організму. Під час дослідження було виявлено найоптимальніший спосіб відмови від прийому їжі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!