Міф розвіяно: чи справді кава вранці здатна збадьорити
Як показують дослідження, кофеїн все ж може допомогти на деякий час впоратися із сонливістю

Вчені з'ясували, чи заряджає ранкова кава енергією/Фото: pexels
Більшість людей мають звичку після пробудження відразу пити каву, щоб почуватися енергійнішими. Однак досі вчені не сходяться у своїх твердженнях про те, чи справді цей напій забезпечує вранці продуктивність.
Деталі
Головним стимулятором у каві є кофеїн. Спосіб його дії полягає в тому, що клітини нашого мозку взаємодіють із сполукою під назвою аденозин.
Аденозин є частиною системи, яка регулює наш цикл сну. Це частково пояснює, чому високий рівень активності призводить до втоми.
Залежно від того, якими ми займаємося справами, рівень аденозину зростає, оскільки він вивільняється як побічний продукт під час використання енергії в наших клітинах.
Згодом аденозин зв'язується зі своїм рецептором – частинами клітин, які отримують сигнали – що спонукає клітини сповільнювати роботу, змушуючи нас відчувати сонливість і втому.
Поки ми спимо, споживання енергії падає, відповідно рівень аденозину зменшується. Вранці людина прокидається бадьорою, якщо спала достатню кількість годин.
Як показують дослідження, кофеїн все ж може допомогти на деякий час впоратися із сонливістю. Він діє шляхом зв'язування з рецептором аденозину. Однак цей напій не настільки дієвий.
За словами науковців, ефект кофеїну не пов'язаний зі створенням будь-якої енергії, а швидше викликає почуття бадьорості.
Раніше ми писали, що робить з організмом кава на голодний шлунок. Виявляється, улюблений ранковий напій може таїти в собі приховані загрози.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!