Чим корисні присідання щодня: плюси та мінуси вправи
Багато хто чув про користь присідання для організму, але деяким людям від нього слід утриматися

Що буде з тілом, якщо присідати щодня / Фото: Drazen Zigic/Freepik
Популярна базова вправа овіяна безліччю чуток і міфів. Одні стверджують, що вона шкодить колінним суглобам, інші, навпаки, наполягають на її користі для організму. Сьогодні спробуємо розібратися, чим корисні присідання щодня і кому їх краще не робити.
Деталі
Основним його плюсом можна назвати доступність, оскільки присідати можна в будь-якому місці — у квартирі, спортзалі або навіть на свіжому повітрі.
Користь щоденних присідань полягає в тому, що під час них ви задіюєте велику кількість розташованих у нижній частині тіла м'язів. За один підхід ви опрацюєте не тільки сідниці, а й квадрицепси, передню поверхню стегна, поперековий м'яз, а також литкові м'язи та спинні.
Чим корисні присідання щодня
Перераховувати переваги вправи можна дуже довго. Виділити можна такі:
- Роблять м'язи більш витривалими;
- Зміцнюють серце, судини, сухожилля;
- Розганяють кров по організму і підтримують ноги в тонусі;
- Запускають процес змащування суглобів через збільшення рухливості;
- Запобігають зношуванню поверхонь суглобів;
- Покращують поставу;
- Прискорюють кровообіг.
Також важливо зазначити, що під час присідань в організмі відбувається вироблення ендорфінів і адреналіну. Ці гормони прискорюють метаболізм і допомагають витрачати зайві калорії.
Кому не можна присідати
Обережність не завадить людям із захворюваннями колін. Також краще замінити вправу на що-небудь інше всім, хто страждає на підвищений тиск або гіпертонію. Вона збільшує пульс і підвищує АТ.
У разі варикозу, артрозу й артриту краще проконсультуватися в лікаря й отримати від нього гарантію безпеки виконання присідань у такому разі.
Крім того, перед початком тренування важливо виконати розминку, щоб прогріти м'язи і підготувати суглоби до навантаження. Присідати потрібно повільно, без різких рухів.
Що буде з тілом, якщо присідати щодня
Згодом ви помітите поліпшення постави і більш рельєфну форму м'язів ніг і сідниць. Починати рекомендується з невеликих повторень, а з кожним днем збільшувати їхню кількість.
Вправа приведе ваше тіло в тонус, підтягне нижню його частину і допоможе позбутися зайвих калорій. Завдяки їй ви станете більш гнучкими, сідниці підтягнуться, а стегна стануть стрункішими.
Під час присідань у роботу включаються м'язи живота, тому можете очікувати на зменшення об'ємів талії. Але важливо не зупинятися на досягнутому навантаженні, а плавно підвищувати його, щоб отримати дійсно потужний ефект.
Раніше фітнес-тренер поділився секретними методиками схуднення, які позбавлять ненависних кілограмів на животі та боках.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!