Збереже молодість і продовжить життя: вчені назвали найкращу дієту для здоров'я серця
Ця дієта поліпшить артеріальний тиск і знизить імовірність розвитку серцево-судинних захворювань

Яка дієта найкраща для здоров'я серця/Фото: Unsplash
Харчування має великий вплив на здоров'я. Учені провели дослідження і назвали дієту, яка позитивно впливає на здоров'я серця.
Деталі
Щоб перейти на здорове харчування, головне сприймати його не як дієту з обмеженнями, а як можливість досліджувати нові смаки. Саме такий підхід допоможе вам довше зберегти здоров'я та молодість.
Група експертів з харчування дійшла висновку, що найкраща дієта для здоров'я серця і загалом для всього організму — Середземноморська. Її особливість у тому, що це не така дієта, до якої ми звикли з лікарняних брошур і модних журналів.
Дослідження показало, що у людей, які дотримувалися Середземноморської дієти, ймовірність рецидиву серцевих захворювань була на 50-70% нижчою. Також цей принцип харчування знижує частоти ішемічної хвороби серця, ішемічного інсульту та загальних серцево-судинних захворювань.
Основи харчування Середземноморської дієти:
- На першому місці завжди повинні бути: овочі, фрукти, зелень, злаки, бобові, горіхи, насіння й, звичайно ж, оливки. Овочів слід вживати багато та щодня, а звичайну олію замінити на оливкову.
- Віддавайте перевагу продуктам з низьким та середнім глікемічним індексом й відмовтеся від трансжирів.
- Для гарніру вітаються крупи: булгур, коричневий рис, плющений овес тощо, і звісно картопля, проте не смажена. Хлібчик обираємо цільнозерновий, а пасту й макарони – з твердих сортів пшениці.
- З продуктів тваринного походження перевага віддається рибі та морепродуктам (5 – 6 порцій на тиждень), проте підходить і м'ясо птиці. Червоне й оброблене м'ясо вживається вкрай рідко (1 – 2 рази на місяць).
- Сирам, яйцям та молочним продуктам – так, так і ще раз так.
- Менше солі – більше спецій. Зауважимо, що споживання надто великої кількості солі може призвести до високого кров'яного тиску і, як наслідок, проблем із серцем. Загалом Американська кардіологічна асоціація рекомендує споживати не більше чайної ложки солі на день. Натомість зверніть увагу на спеції, які також чудово лоскочуть рецептори й на додачу деякі з них позитивно впливають на роботу серця, наприклад куркумін.
- Шоколад не є продуктом щоденного споживання, проте і не під забороною. Сприймайте його як свято, яке не потрібно робити буденною звичкою. І зауважте, що найкращий вибір для здоров’я серця – саме чорний шоколад.
- Так, не щодня, проте іноді можете дозволяти собі пустощі. Улюблений молочний батончик або жменя картопляних чипсів не завадять вашому здоровому харчуванню, якщо ви будете вживати їх справді рідко. Важливо те, що більшість часу ви їсте здорову їжу.
Важливо піклуватися про своє серце, щоб уникнути захворювань. Для здорового серця потрібно харчуватися відповідно, зазначає доктор медичних наук, магістр охорони здоров'я та кардіолог Каустубх Дабхадкар, він розповів, які п'ять харчових звичок допоможуть зробити ваше серце здоровішим.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!