Сезон шпинату: експертка розповіла яку загрозу для здоров'я може нести ця зелень
Шпинат може містити пестициди та гербіциди, які негативно впливають на організм людини

Чи шкідливий шпинат/Фото: Yaroslav Shuraev/Pexels
Зараз розпочався сезон шпинату. Свіже листя цієї рослини – відмінний інгредієнт для популярних легких та поживних салатів. Це відмінне джерело заліза, клітковини та інших корисних вітамінів. Його рекомендують вживати людям хворим на цукровий діабет, туберкульоз, хвороб ротової порожнини і при проблемах зі шлунком. Але, при всій його користі шпинат може також і зашкодити організму. Еспертка Дар'я Дорошкевич розповіла, яку загрозу може нести ця популярна рослина.
Деталі
Дорошкевич розповіла, що шпинат посідає друге місце у рейтингу найбрудніших продуктів організації Environmental Working Group. У 2022 році шпинат виявився другим за забрудненістю після полуниці і повним на пестициди.
- Полуниця
- Шпинат
- Капуста кейл та інша зелень
- Персики
- Груші
- Нектарини
- Яблука
- Виноград
- Перець
- Черешня
- Лохина
- Стручкова квасоля.
Експертка зазначила, що купуючи ці продукти, варто звертати увагу на маркування "Органічний продукт".
Люди бажаючи купляти органічні і домашні продукти, часто звертаються до вуличних продавщиць, літніх жінок, які вирощують зелень на своєму городі. Однак Дорошкевич спростувала думку про те, що купувати в них безпечніше ніж у магазині.
Бабусі часто старенькі і сил у них мало, прополоти поле шпинату не може. Тому вона йде в сільський магазин або на базар і купує дуже агресивні гербіциди - препарати, що вбивають рослини (бур'ян, що росте на городі). Бабуся на початку сезону бризкає препарат і до серпня не має проблем із бур'яном. Зручно, тим більше, цей гербіцид 15 грн коштує, - розповіла вона.
Цей шкідливий гербіцид залишається в ґрунті ще впродовж трьох років і зазвичай залишається у рослинах, які там виростають.
Тож експертка наголошує, що краще вирощувати шпинат самостійно чи купувати органічний.
Потім ви це їсте разом із залишками гербіцидів. Контролю обігу гербіцидів в Україні немає, у нас у вільному продажу гербіциди, які заборонені в Європі та США, - розповіла Дорошкевич.
Раніше ми розповідали, кому їсти банани шкідливо для здоров'я.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!