Діагностування деменції: на що варто звернути увагу
Шість ознак, на які варто звернути увагу, аби діагностувати ранню деменцію

Діагностування деменції: на що варто звернути увагу / фото: pixabay
Аби загальмувати розвиток деменції варто вчасно її діагностувати та лікувати.
Деталі
Рання стадія деменції триває в середньому два роки. Проте, діагностувати її відразу не просто. Її симптоми часто не сприймаються як ознаки захворювання мозку.
Тим часом, якщо патологія діагностується без запізнення і людина проходить терапію, це дозволяє призупинити руйнівний для мозку і ЦНС процес хвороби, уповільнити її перебіг. Суспільство Альцгеймера рекомендує звертати увагу на кілька змін в стані і поведінці близьких людей, які є найбільш поширеними ознаками ранньої деменції.
Проблеми з пам’яттю. Людина не пам’ятає недавніх подій або дій. Це є симптомом хвороби Альцгеймера.
Проблеми з організованістю. У людини можуть виникнути проблеми із плануванням, виконанням щоденних простих домашніх справ – похід в супермаркет, покупка речей, сплата рахунків, підтримання порядку.
Мова і спілкування. Людині стає тяжко підбирати слова. Вона може не розуміти, що їй говорять, не могти підтримати бесіду, робить безглузді мовні помилки.
Зміни настрою. На ранніх стадіях деменції можуть виникати депресивні стани, тривожність. Люди з деменцією стають більш замкнутими, розчарованими в житті, втрачають інтерес до колишніх хобі, свого оточення.
Погане орієнтування. Жертви недоумства можуть опинитися в ситуації, коли добре знайома обстановка раптом стає для них чимось новим і викликає дезорієнтацію.
Зорово-перцепційні труднощі. Виникають проблеми з оцінкою відстані. Наприклад, людина хоче поставити чашку на стіл, проте не доносить її, передчасно випускаючи з рук.
Нагадаємо, Брюсу Віллісу діагностували деменцію.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!