ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Вчені виявили позитивний вплив алкоголю на серце

Здоров'я 10:47 - 16 червня 2023

Виявилося, що цей ефект не був спричинений соціально-економічним статусом людей, рівнем активності чи навіть генетикою

Вчені виявили позитивний вплив алкоголю на серце

Алкоголь може бути корисним для серця/Фото: pexels

Споживання алкоголю може бути корисним для здоров'я серця, однак вчені досі не можуть з'ясувати причини. Та все ж у новому дослідженні є вагоме пояснення, чому спиртні напої в деяких випадках позитивно впливають на організм.

Деталі

У новому дослідженні, опублікованому в Журналі Американського коледжу кардіології, дослідники Массачусетської загальної лікарні пояснили одну з причин, чому алкоголь може бути пов'язаний із покращенням здоров'я серця: у помірних дозах він зменшує сигнали стресу в мозку, тому позитивно впливає на стан серцево-судинної системи.

Вчені переглянули дані понад 50 000 людей у ​​Mass General Brigham Biobank, великій дослідницькій базі даних, створеній лікарнею, і підтвердили, що вживання алкоголю у помірних кількостях дійсно пов'язане з помітним зниженням ризику серцево-судинних захворювань.

Виявилося, що цей ефект не був спричинений соціально-економічним статусом людей, рівнем активності чи навіть генетикою — факторами, які важко контролювати в межах дослідження. Вчені припустили, що вживання алкоголю надовго зменшує рівень стресу в мозку, що зменшує стресове навантаження на серце навіть через кілька днів після останнього вживання.

З одного боку в мозку знаходиться мигдалеподібне тіло, яке контролює емоції, а з іншого – префронтальна кора, яка контролює виконавчі функції. Під час стресу мигдалеподібне тіло посилає сигнали паніки, а префронтальна кора може допомогти заблокувати цей тривожний дзвінок у всьому тілі, включно з серцем.

Відомо, що вживання алкоголю зменшує тривожний ефект мигдалеподібного тіла, каже доктор Ахмед Тавакол, автор дослідження та співдиректор Дослідницького центру серцево-судинної візуалізації в Массачусетській лікарні. Він додав:

Але ми поставили інше запитання: чи має це довготривалий вплив на ці системи?

Переглядаючи сканування мозку понад 1000 учасників дослідження, команда виявила, що в тих, хто п'є алкоголь у помірних дозах, спостерігалося постійне пригнічення активності мигдалеподібного тіла, тоді як активність префронтальної кори була нормальною, коли в їхніх системах не було алкоголю.

Хоча дані не дозволили дослідникам побачити, чи зникне цей вплив на мигдалеподібне тіло з часом, якщо люди повністю припинять пити, це пригнічення активності мигдалини було пов’язане зі зниженням серцево-судинних захворювань на 22%.

Водночас вчені застерегли, що існують більш безпечні способи заспокоюватися. Автор дослідження каже:

Я знаю, що багато людей почують це і скажуть: "Ну, я нервую. Ось чому я п'ю – бо, в цьому є користь". Але правда в тому, що безпечної кількості алкоголю не існує

Раніше ми писали, чим не можна запивати таблетки та капсули. Рекомендується консультуватися зі своїм лікарем або фармацевтом щодо оптимальних способів прийому препаратів.

Джерело: time

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин