Діти вегетеріанці та вегани: як впливає на здоров'я дитини їжа
Вчені провели дослідження

Діти вегетеріанці та вегани: як впливає на здоров'я дитини їжа / фото: pixabay
Останніми роками серед суспільства збільшився інтерне до споживання виключно рослинної їжі.
Деталі
Однією із причин, через яку люди переходять на вегетеріанську чи веганську дієту – це турбота про своє здоров’я та довкілля.
Ефекти рослинних дієт вивчені переважно для дорослих людей. Відомо, що вегетаріанство та веганство знижують ризик серцево-судинних хвороб, але збільшують ймовірність переломів, оскільки рослинна їжа містить мало кальцію. Проте, яким чином такі дієти впливають на здоров’я дітей – достеменно невідомо.
У дослідженні взяло участь 187 здорових дітей віком від 5 до 10 років. 60 із них були вегетаріанцями, 50 – веганами, 70 їли всі види їжі. Усі вони дотримувалися вказаних дієт протягом року. Для уточнення характеру харчування протягом двох тижнів батьки докладно записували, що їдять діти.
Дослідження показало, що у дітей, які їли виключно рослинну їжу були значно кращі показники серцево-судинного здоров'я (маса тіла, рівень ліпідів та глюкози у крові та інші). Зокрема, веганська дієта була пов'язана зі зниженням рівня ліпопротеїнів низької щільності (поганого холестерину) в крові на 25% порівняно з показниками м'ясоїдів.
Водночас у дітей, які були на вегетаріанській дієті, профіль серцево-судинного здоров'я був близьким до показників дітей, які їли всі види їжі. У порівнянні з веганами у них у крові був вищий рівень глюкози натще, ліпопротеїнів низької щільності та тригліцеридів.
Однак, діти-вегани були в середньому на 3 см нижчі, ніж діти з іншими типами харчування. Їм частіше не вистачало вітаміну В12, вміст мінералів у їхніх кістках був на 4 – 6% нижчим.
Вчені відзначають, що у веганській дієті менше вітамінів В12 та D, а також кальцію. Проте, вчені вважають, що це можна компенсувати за допомогою раціонального застосування харчових добавок із цими речовинами.
Автори пишуть, що зараз невідомо, чи збережуться описані проблеми (дефіцит вітамінів, менша мінеральна щільність кісток та низький ріст) у дорослому віці і чи впливатимуть вони на здоров'я в майбутньому.
У Міністерстві охорони здоров’я запевнили – якщо ВР ухвалить законопроект про медичний канабіс, вони жорстко контролюватимуть застосування таких ліків. У МОЗ також підкреслили, що про потрапляння у вільний обіг препаратів із вмістом медичного канабісу не йдеться.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!