Смачний "наркотик": вчені пояснили, чому деякі продукти викликають залежність
Дослідники виділили 5 продуктів, які викликають бажання їсти у великій кількості

5 продуктів, які викликають сильне звикання/Фото: Unsplash
Існують продукти, які немов наркотик, викликають звикання та бажання їсти їх у величезних кількостях. Вчені розповіли, що річ у тім, що ця їжа впливає на наш мозок.
Деталі
У кожного є продукти, які ви жадаєте настільки, що не можете чинити опір, їсте їх занадто багато, а потім шкодуєте. Річ у тім, що вони викликають приховану залежність через те, що змушують нас почуватися настільки добре, що ми більше не можемо без них обходитися.
Вчені виділили 5 продуктів, які викликають залежність. Найчастіше в них містяться високі концентрації білого цукру, рафінованого борошна, насичених жирів, штучних ароматизаторів та солі.
Шоколад
Приємний смак шоколаду для багатьох є вірним супутником, який ніколи не розчаровує. Найпоширенішою є версія, приготована із сухого молока, багата на жири та цукри. Щоб позбутися цієї залежності, вибирайте чорний шоколад з високим вмістом гіркого какао (понад 70%) й зниженим вмістом цукру.
Піца
Піцу прославляють у всьому світі, адже свіжоприготована піца — це шедевр гастрономічної простоти у своєму істинному вигляді. З іншого боку, заморожена й упакована піца являє собою коктейль із трансформованих й оброблених інгредієнтів.
Чипси
Ці снеки викликають вибух ваших смакових рецепторів, а їхній хрускіт робить чипси ще біль привабливими. Однак, вони часто просякнуті насиченими жирами, такими як рослинні олії, і містять тонни солі.
Гамбургери
Гамбургери викликають справжню залежність, завдяки поєднанню інгредієнтів, включно з тваринними жирами (м'ясо і сир у випадку чизбургера), доданим цукром, штучними ароматизаторами і сіллю. Соуси роблять цей фастфуд це більш смачним та привабливим.
Морозиво
Промислове морозиво занадто ситне, вершкове і солодке, настільки, що дофамін зашкалює. Через цей склад нам складно зупинитися на одній порції, і хочеться з'їсти цілу банку.
Здавалося б, прийняття душу — не може бути аж надто складним процесом. Всім відомо, що людині треба регулярно купатися, щоб бути здоровою, однак насправді все не так просто. Раніше вчені розповіли, як часто потрібно приймати душ.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!