RU UA
1

Продукти, багаті на залізо: вбережуть від анемії та підвищать гемоглобін

Здоров'я 16:00 - 19 серпня 2023

На красиве тіло і міцний імунітет без цього мікроелемента можна навіть не розраховувати

У яких продуктах міститься багато заліза / Фото: Freepik

У яких продуктах міститься багато заліза / Фото: Freepik

Кожна людина потребує заліза, адже без нього просто неможливе нормальне транспортування кисню через кров до тканин і органів. Продукти, багаті на залізо, здатні підтримати рівень гемоглобіну і запобігти розвитку анемії, на яку страждають понад 20% людей по всьому світу на думку ВООЗ.

Деталі

Найнесприятливішим чином нестача заліза позначається на вагітних, оскільки їхнє тіло, по суті, відповідає відразу за два організми. У середньому дорослій жінці за добу потрібно вжити близько 18 мг на добу. Щоденне дозування для чоловіків становить лише 8 мг.

Зверніть увагу, що у великих дозах елемент токсичний, тому приймати самостійно добавки з ним варто лише після призначення лікаря.

Продукти, багаті на залізо

Основним постачальником мінералу вважаються морепродукти, особливо мідії, устриці та креветки. Усього в 100 грамах може міститися близько 18% від добового обсягу. А ще вони насичують організм корисним холестерином, що сприятливо позначається на судинах і серці.

Якщо ви вживаєте в їжу м'ясо, то рекомендується ввести в раціон яловичу печінку або серце. Досить 100 грамів м'яса яловичини, щоб отримати до 36% від добової норми. Цінне воно ще й тим, що містить гемове залізо, а його засвоюваність вища в 5 разів, на відміну від негемового.

Коли дієтологи та лікарі перераховують продукти, в яких міститься багато заліза, вони завжди включають до переліку бобові. І не просто так! Їх обов'язково потрібно вживати, адже так ви запросто отримаєте 18% від необхідного на день мінералу.


У яких продуктах багато заліза

Щоб забезпечити клітинне дихання на належному рівні, перелічених вище продуктів буде недостатньо. Бажано додавати під час приготування страв ще й такі:

  • Шпинат;
  • Гарбузове насіння;
  • Кіноа;
  • Броколі;
  • Тофу;
  • Темний шоколад.

Чим небезпечна нестача заліза в організмі

Дефіцит мікроелемента помітний не відразу. Симптоми проявляються згодом у вигляді безпричинної слабкості, підвищеної стомлюваності, задишки навіть за найменших навантажень, погіршення апетиту, порушення серцевого ритму та мігрені.

Відомо також, що нестача заліза іноді призводить до сильного бажання з'їсти крейду або папір. Процес небезпечний тим, що клітини тіла в буквальному сенсі не можуть "дихати", адже кров перестає постачати їх киснем.

У занедбаному стані це обернеться зниженням імунітету і захисних можливостей організму, активним випаданням волосся, ламкістю нігтів і сухою шкірою. Японські вчені стверджують, що через його нестачу навіть розвивається депресія.

Інші дослідники ошелешили ще більше. За їхніми даними, половина населення земної кулі постраждає від психічних розладів до певного віку. Раніше ми розповідали про їхнє дослідження, в якому взяли участь понад 150 тисяч осіб.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин