У МОЗ пояснили, чому не варто використовувати магнітотерапію в лікуванні
Загадкове лікування належить до сумнівних способів позбавлення від болю і неприємних відчуттів у тілі, оскільки немає переконливих доказів у його ефективності

У МОЗ розвінчали міфи про магнітотерапію / Фото: t.me/mozofficial
Реабілітація після важких травм або захворювань може зайняти деякий час і вимагати певних зусиль, як з боку пацієнта, так і з боку медичного персоналу. У гонитві за швидким одужанням деякі покладають величезні надії на магнітотерапію.
Деталі
У Міністерстві охорони здоров'я розвінчали 22 серпня популярні міфи про неї та розповіли, чому чекати чудес від цього способу реабілітації не слід.
У відомстві нагадали, що магнітотерапія належить до альтернативної медицини.
Вона сміливо маскується під науково обґрунтоване лікування, адже в роботі використовується магнітне поле, яке нібито чарівним чином впливає на організм.
Серед найпоширеніших хибних думок трапляються віра в зменшення інтенсивності болю, зміцнення судин і навіть руйнування жиру за допомогою магнітотерапії. Наука ці очікування довірливих пацієнтів спростовує.
Дослідження статичних магнітів показують їх неефективність при хронічних болях, остеоартриті та ревматоїдному артриті. Відповідні дані в 2022 році оприлюднив National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH)
У Національному науковому фонді США ще на початку 2000-х визнали лікування магнітами псевдонауковим, нагадали в МОЗ.
Як результат — в Штатах продаж подібних магнітних пристроїв прирівнюють до шарлатанства
Раніше в МОЗ розвінчали міф про лікування дарсонвалем. Виявляється, популярний у нашій країні апарат не має під собою наукових обґрунтувань ефективності.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!