Як прибрати натоптиші на ногах: 5 рекомендацій лікарів
Розповідаємо, як прибрати натоптиші на ногах та запобігти їх появі

Як прибрати натоптиші на ногах: 5 рекомендацій лікарів / Фото: Getty Images
Багато жінок мріють про гладку і доглянуту шкіру ніг...та й не тільки жінки. З мозолями та грубою шкірою на п'ятах про відкрите взуття можна забути. У статті ми розглянемо що являють собою натоптиші і як швидко позбутися їх в домашніх умовах.
Що таке натоптиші
Натоптиші – це ороговілість шкірного покриву без видимих меж на підошвах ніг, які виникають через тиск на шкіру та натирання її взуттям. Людина відчуває біль, печіння, стопи часто втомлюються. Постійне механічне роздратування погіршує кровообіг у області, що здавлюється, і погіршує процес зроговіння.
Причини появи натоптишів
- незручне взуття, занадто широке або занадто вузьке, з жорсткою колодкою, краями, що натирають. Високий підбор і вузький мисок є сприятливими факторами. Саме з цієї причини натоптиші частіше виявляються у жінок, які віддають перевагу такому взуттю, оскільки навантаження на стопу в такому разі розподіляється нерівномірно;
- системні захворювання. Сюди відносять цукровий діабет і нейропатію, що стосується периферичних кровоносних судин. У тканинах сповільнена трофіка, вони не встигають оновлюватися, а якщо є зайва вага, то вона ще більше навантажує ноги;
- гіпергідроз, грибок стоп;
- плоскостопість, кісткова деформація;
- ревматоїдний артрит та подагра;
- професійна діяльність (спорт, танці та ін.).
Вкрай важливо виявити наявність загального захворювання. Якщо саме воно спровокувало появи натоптиша, тоді місцеві заходи поєднуватимуться з лікуванням основної патології.
Чим натоптиші відрізняються від мозолів

Зазвичай натоптиші утворюються біля основ пальців стоп і, на відміну мозолів, більше за розміром і не мають кореня (стрижня). Мозолі можуть формуватися і на руках, вони майже завжди мають центр і можуть пройти самостійно. Великі тверді натоптиші іноді зберігаються на стопі роками, ще більше ущільнюючись і викликаючи сильний біль при ходьбі.
- Читайте також: Декілька корисних порад, як не натирати ноги новим взуттям
Лікування натоптишів
Ви досягнете хорошого результату, якщо повністю усунете вплив негативного фактора. Змініть тісне взуття на зручне, підберіть м'які устілки, відмовтеся від високих підборів. Зверніть увагу на матеріал черевиків: краще, якщо це буде натуральна шкіра. Бажано зробити корекцію зайвої ваги, якщо така є, а також вилікувати захворювання внутрішніх органів.
Перед лікуванням натоптишів краще звернутися за консультацією до дерматолога або подолога. Лікар визначить проблему і призначить процедури, які швидко позбавлять вас огрубілої шкіри на стопах, а також порадить профілактику, яка позбавить повернення натоптишів.
Якщо ви видаляєте натоптиші у клініці, то найшвидший та найбезпечніший метод – це апаратні процедури. Вилучення освіти проводиться на спеціальному косметологічному апараті, оснащеному системою автоматичної фіксації фрези. У такий спосіб виключається ризик пошкодження м'яких тканин. Сама процедура безболісна і вимагає спеціальної підготовки. Час проведення сеансу становить від 10 до 60 хвилин. Воно залежить від кількості сухих мозолів та ступеня їх занедбаності.
Як позбутися натоптишів у домашніх умовах

Якщо проблема натоптишів не перейшла в хронічну стадію або ви зіткнулися з нею вперше, її можна усунути простими засобами. Для цього вам знадобиться ванна з теплою водою, крем для ніг, гарний пластир і запас терпіння. За один раз локалізувати проблему не вдасться, тому процес надання самодопомоги доведеться повторити кілька разів.
Отже, спочатку дайте шкірі на стопах розм'якнути. У воду можна додати морську сіль або аптечні трави, які мають протизапальну дію, наприклад, ромашку. Коли поверхня натоптиша стане м'якшою, приступайте до акуратного видалення верхнього ороговілого шару за допомогою пемзи.
Потім обробіть ступню кремом для ніг зі зм'якшуючими та зволожуючими властивостями. Наприкінці процедури слід закрити проблемну зону пластиром. Це особливо актуально, якщо найближчим часом вам потрібно буде одягнути взуття та вирушити кудись у свої справи.
Способи лікування натоптишів
Пластирі від натоптишів
Асортимент пластирів від натоптишів та сухих мозолів досить широкий. Їх розрізняють за ціною та за якістю основи для розм'якшення та видалення ущільненої шкіри. Це можуть бути як тканинні пластирі, так і гідроколоїдні. До речі, останні не тільки запобігають попаданню інфекції в запалену ділянку, але й впливають на сам натоптиш, забезпечуючи необхідну для загоєння вологість.
- Більше інформації в нашому телеграм-каналі за посиланням https://t.me/+tdxhpbUkpzM3NjNi
Мазі від натоптишів
Також для лікування від натоптишів лікар може призначити спеціальні мазі, які зволожують і відлущують шкіру стоп, що огрубіла. Такі мазі та креми можуть містити гіалуронову кислоту, яка підтримує природний рівень зволоження шкіри, саліцилову кислоту та лактат амонію, які розгладжують та відлущують дуже суху шкіру ніг.
Часто як компонент таких мазей фігурує сечовина, так як у високій концентрації вона підвищує еластичність, пом'якшує і зволожує шкіру.
Стики від натоптишів
Для запобігання утворенню мозолів та натоптишів часто виручають стіки. Перед виходом з дому на чисті сухі ноги нанесіть захисний шар, який зменшить тертя, виключить огрубіння шкіри та утворення мозолів. Цей шар висихає буквально за 7-10 секунд, не залишаючи слідів на взутті та одязі. До складу стиків може входити освіжаючий ментол, екстракт алое віра, який зволожує і живить шкіру, а також гідрогенізоване рослинне масло.
Ортопедичні устілки

При деформації стопи або пальців стопи для виключення ризику повторного утворення натоптишів допомагають ортопедичні устілки. Щоб вибрати відповідні, зверніться до ортопеда.
Такі устілки формують правильне положення стопи в момент опори, знижують навантаження на суглоби ніг і хребет. У шкіри немає необхідності нарощувати та потовщувати шари для захисту від тертя та навантаження.
Ортопедичне взуття
Це справжня опора для ніг. Правильно підібране взуття зробить вашу ходу легким, впевненим і послужить лікуванню та профілактиці порушень функцій кістково-м'язової системи ніг.
Найкраще замовити взуття безпосередньо під вашу стопу. Але якщо такої можливості немає, то можна купити готове ортопедичне взуття в аптеці або салоні.
- Читайте також: Постійно мерзнуть ноги: що робити і до кого звертатися
І ще трохи порад
Ортопеди-травматологи вважають головною умовою для лікування натоптишів – створення оптимальних умов стопи. Якісне взуття, одягнене на носок, плюс підходяща устілка – це не просто профілактика утворення натоптишів, а й недопущення розвитку артрозних змін суглобів.
Також багато фахівців радять вдаватися до процедур сучасної естетичної медицини: апаратний педикюр, кріотерапія та лазеротерапія. Також слід звернути увагу на виявлення та лікування хронічних захворювань.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!