Все, що потрібно знати про антидепресанти: МОЗ України
Люди часто бояться приймати ці препарати через побічні ефекти

Все, що потрібно знати про антидепресанти: МОЗ України
Антидепресанти – це загальна назва групи ліків, які призначають передусім у разі депресивного розладу та його різновидів (як-от передменструальне дисфоричне порушення). Втім, не всі психічні розлади потребують вжитку антидепресантів, і не лише депресію можна ними лікувати.
Деталі
Антидепресанти впливають на те, як наші нейрони спілкуються один з одним – зокрема, коли йдеться про настрій. Ці ліки не роблять людей "щасливими", але вони допомагають знати сили на психотерапію та виконувати звичайні буденні речі, які у стані депресії робити досить тяжко.
Які препарати потрібні конкретній людини, залежить не лише від діагнозу, а й від всієї історії хвороби, навіть сімейного анамнезу, а також інших ліків, які наразі людина вживає. Якщо лікар призначив психіатричний препарат, але "дива не сталося", це не означає, що лікар поганий, а доказова медицина – неефективна. Досить часто потрібний препарат і його дозу лікар добирає у кілька підходів – це нормальна практика, передбачена медичними протоколами лікування. Є ліки так званих першої, другої, третьої лінії терапії – якщо не подіяли ліки першої лінії (найпоширеніші і найуніверсальніші), то пробують далі, поки не доберуть потрібну схему лікування. У переважній більшості випадків це вдається зробити.
Люди часто бояться приймати ці препарати через побічні ефекти.
Приймання низки антидепресантів може мати такі побічні ефекти, як втрата лібідо, зміни в режимі сну та набір ваги (не все водночас).
Набір ваги через ліки чи втрата сексуального потягу – це справді неприємно. Особливо якщо ви читаєте ці рядки і з вашою психікою наразі все гаразд, така інформація про ліки жахає. Та в стані депресії люди й без ліків часто втрачають лібідо і стосунки взагалі, здоровий сон, апетит чи мають розлади харчової поведінки (компульсивне переїдання, наприклад), можуть зловживати алкоголем чи взагалі спробувати покінчити собою. На шальках терезів – людське життя. Слід обирати життя.
Також Міністерство охорони здоров'я України заявило, що лікарі уже протягом двох років використовують замість паперових бланків цифрові інструменти для формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність або МВТН. У відомстві пояснили, як за допомогою цього отримати електронний лікарняний.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!