Що варто знати про електронні рецепти: відповіді на поширені запитання
Дізнайтеся, чи може лікар виписати електронний рецепт дистанційно

Розповідаємо найважливіше, що варто знати українцям про електронні рецепти/Фото: pexels
З початку впровадження цієї системи виписано понад 62 млн електронних рецептів на лікарські засоби, з яких лише понад 1,26 млн – за власні кошти пацієнта. Розповідаємо найважливіше, що варто знати українцям.
Чи може лікар виписати електронний рецепт дистанційно?
Так, це можливо, зокрема, й у разі хронічних, тривалих чи рецидивуючих захворювань – лікар може виписати електронний рецепт на ліки дистанційно, тобто без проведення особистого прийому (за винятком пацієнтів, які проходять замісну підтримувальну терапію).
Що робити, якщо виникли технічні проблеми під час виписування електронного рецепта, приміром, неправильно вказане дозування препарату?
Якщо під час погашення е-рецепта фармацевт помітив помилку у дозуванні лікарського засобу в електронному рецепті, то фармацевт має скасувати недійсний рецепт та порекомендувати вам звернутися до лікаря за новим рецептом. Зробити це можна навіть дистанційно.
Чи може фармацевт бачити в рецепті діагноз та іншу медичну інформацію про моє здоровʼя?
Ні, електронний рецепт не містить діагнозу та жодної іншої медичної інформації. Фармацевт під час погашення рецепта бачить виключно інформацію про рецепт, а саме: його номер, дату виписування та кінцеву дату дії, прізвище, ініціали та вік пацієнта, назву та кількість лікарського засобу, тривалість та спосіб застосування ліків тощо.
Раніше ми писали, що Узбекистан став найбільшим імпортером українських ліків.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!