Фізичне та ментальне: в Україні реалізовують психосоціальні проєкти підтримки
В Україні працюють над реалізацією проєктів фізичної, психологічно і психосоціальної підтримки населення

Фізичне і ментальне: в Україні реалізують психосоціальні проєкти підтримки/Фото: МВС
Зокрема, на засіданні Координаційного штабу під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук йшлося про реалізацію одного із пріоритетних проєктів у межах Всеукраїнської програми «Ти як?».
Деталі
Спілкувались про створення Молодіжних центрів та "Активних парків – локації здорової України" у межах соціального проєкту. Він запроваджений вже у 750 територіальних громадах по всій Україні.
Для реалізації такої ініціативи дуже важливою є підготовка відповідних фахівців, зокрема координаторів. Саме їхня активна участь дає змогу залучити до заходів охочих серед різних верств населення. Також протягом поточного року 506 координаторів соціального проєкту вже пройшли тренінги та набули навички з надання першої психологічної допомоги, - повідомили у Мінреінтеграції.
Водночас присутні погодились, що впровадження проєкту сприяє популяризації й організації оздоровчої рухової активності всіх категорій громадян, зокрема осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.
Ірина Верещу вважає, що розвиток такої програми вкрай важливий, адже підтримка ментального здоров’я неможлива без підтримки фізичного. Крім того, у межах проєкту планується посилити потенціал молодіжних центрів. Адже вони спроможні допомогти молоді, зокрема навчити молодих працівників надавати першу психологічну допомогу.
Також у в Медичному реабілітаційному центрі провели майстер-клас пілотного проєкту "Пункт психологічних практик".
Ініціаторами проєкту є МВС України. Проєкт орієнтований на ефективну психологічну реабілітацію саме військовослужбовців. Під час заходу психологи разом із пацієнтами протестували експериментальні практики. Серед них дихальні вправи та ті, що орієнтовані на розслаблення м’язів.
Оскільки проєкт має на меті зберегти психічне здоров’я населення, формувати у людей звички піклуватися про своє ментальне здоров’я, зменшити кількість тривожних станів, панічних атак, зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій. У подальшому проєкт “Пункт психологічних практик” планують масштабувати.
Свою комплексну програму охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення презентували і у Львівській ОВА.
Програма розрахована на 3 роки і об'єднує три важливі напрями: освіту, соціальний захист та охорону здоров'я.
Серед основних завдань програма є формування цілісної моделі турботи про психічне здоров’я, забезпечення професійного розвитку фахівців та підвищення ефективності психологічної допомоги.
Наше спільне досягнення — ми змогли об’єднати зусилля та скоординуватися між собою. Вдячна Львівській ОВА за підтримку та організацію важливих на сьогодні ініціатив. Ми, як Уряд, готові масштабувати та допомогати у реалізації напрацювань областей. Ми вас чуємо і ми разом з вами, — зазначила Ірина Верещук.
Читайте також, чи потрібно платити за паліативну допомогу: відповідь НСЗУ.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!