Вчені виявили зв’язок між хропінням та інсультом
Хропіння може попереджувати про підвищений ризик серцево-судинних захворювань
Лікарі розповіли про небезпеку хропіння/Фото: Рexels
Сильне хропіння може дратувати або здаватися смішним. Одна лікарі попереджають, що це серйозний симптом на який варто звернути увагу.
Деталі
Хропіння часто є ознакою стану, який називається обструктивним апное сну, що підвищує ризик розвитку діабету, ожиріння, гіпертонії, інсульту, серцевого нападу та інших серцево-судинних проблем. Люди з обструктивним апное зупиняють дихання на 10-20 секунд під час сну, це може відбуватися від декількох до сотень разів за ніч.
Хропіння спостерігається не в кожному випадку апное, і не всі люди, які хроплять, мають апное, але кожен, кому кажуть, що він хропе, повинен розглянути обструктивне апное як можливу причину.
Раніше медики вважали, що обструктивне апное сну — це хвороба людей з ожирінням, але тепер з’ясувалося, що це не так. Окрім людей з надмірною масою тіла існують й інші групи ризику:
- люди, які вживають алкоголь або снодійне,
- люди з діабетом,
- із застійною серцевою недостатністю,
- люди у віці 50-60 років.
Останнім часом зростає число людей з розвитком гіпертонії, діабету або метаболічного синдрому (переддіабету), пов’язаних з обструктивним апное сну. Це викликає велике занепокоєння у лікарів.
Позбутися хропіння можна в будь-якому віці, а в низці випадків навіть потрібно, адже воно позбавляє нічного відпочинку не тільки оточуючих, а й того, хто хропе. Раніше ми розповідали, що провокує хропіння та як його позбутися.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!