Заступника мера Києва та депутатів міської ради підозрюють в заволодінні землею в столиці
НАБУ та САП провели антикорупційну операцію у Києві

Заступника мера Києва та депутатів міської ради підозрюють в заволодінні землею в столиці / Фото: НАБУ
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили масштабну злочинну організацію, яка займалася незаконним заволодінням землею у столиці. Як повідомляє пресслужба НАБУ, група осіб брала під контроль ухвалення місцевою владою рішень щодо надання прав на землю, що дозволяло їм уникати торгів і незаконно отримувати ділянки під забудову.
Деталі
Серед підозрюваних — колишній депутат Київської міської ради, якого слідство називає керівником злочинної організації, заступник голови Київської міської державної адміністрації, голова та член постійної комісії Київради з питань архітектури, чинні депутати міськради, а також керівники комунальних підприємств та інші особи.
Правоохоронці затримали сімох учасників організації, однак їхні імена наразі не розголошуються. Відомо лише, що керівник групи є "медійно-відомою" особою та мав значний вплив на кадрові призначення в КМДА і Київраді, а також на розподіл бюджетних коштів в інтересах своєї структури.
За даними слідства, учасники угруповання реєстрували на підконтрольних осіб право власності на неіснуючі будівлі на перспективних земельних ділянках. Потім вони зверталися до Київради з заявами про отримання прав на землю для обслуговування цих об’єктів, що дозволяло уникати проведення відкритих аукціонів. Посадовці Київради та КМДА, які входили до злочинної схеми або перебували під її впливом, забезпечували ухвалення відповідних рішень в обмін на хабарі у вигляді грошей або нерухомості.
У НАБУ зазначають, що всі рішення щодо землі перебували під повним контролем угруповання: потрібні особи отримували права на землю безперешкодно, тоді як інші стикалися зі штучними перешкодами й змушені були звертатися до членів злочинної організації по "допомогу".
Щоб уникнути викриття, організатори схеми використовували спеціальні засоби зв’язку, псевдоніми, контрспостереження та інші методи конспірації. Як встановило слідство, центр ухвалення рішень у земельній сфері фактично був перенесений з будівлі Київради на Хрещатику в інше приміщення, де ключові питання вирішувалися за участю міських топпосадовців та інших впливових осіб.
Згідно з даними слідства, упродовж 2023-2024 років злочинна організація незаконно вивела з власності територіальної громади Києва земельні ділянки вартістю 11,6 млн грн. Водночас вдалося запобігти привласненню ще шести земельних ділянок загальною вартістю 83,7 млн грн.
Крім того, слідчі встановили факт спроби змусити приватне підприємство припинити законну діяльність із торгівлі та оренди комерційних приміщень шляхом погроз та штучних перешкод. Таким чином злочинна група намагалася заволодіти земельною ділянкою цього підприємства для подальшої забудови.
Нещодавно на Львівщині командир військової частини наживався на закупівлі ліжок.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!