ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

НАБУ і САП завершили досудове розслідування у справі щодо багатомільйонних збитків Укрзалізниці

Надзвичайні події 14:11 - 10 березня 2025

Після махінацій лідер злочинної групи легалізував понад 155 млн грн

Корупція у закупівлях Укрзалізниці: слідство завершено/Фото: НАБУ і САП

Корупція у закупівлях Укрзалізниці: слідство завершено/Фото: НАБУ і САП

НАБУ і САП завершили досудове розслідування у справі завдання багатомільйонних збитків АТ "Укрзалізниця". Злочинна група наживалася на закупівлі кабельно-провідникової продукції та трансформаторів, а також легалізували кошти, одержані злочинним шляхом.

Деталі

Йдеться про діяльність організованої злочинної групи, яка була своєрідним "бек-офісом" товариства, неформально контролювала його діяльність та могла за певний відсоток від суми закупівель забезпечити перемогу у них потрібних компаній.

У першому епізоді справи послугами "бек-офісу" скористалася інша організована група на чолі з народним депутатом України. Протягом 2021-2022 рр. підконтрольні йому та його спільникам компанії незаконно перемогли у тендерах УЗ на постачання кабельно-провідникової продукції за завищеними цінами. У результаті Укрзалізниця зазнала збитків на суму понад 140 млн грн.

У другому епізоді керівник "бек-офісу" УЗ через підконтрольних службових осіб забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю.

Ця компанія контролювалася громадянином білорусі, який мав зв’язки з рф. Але лідер групи, обіймаючи посаду першого заступника керівника департаменту Служби безпеки України, направив до УЗ листа "Щодо загроз державній безпеці", який став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами. Через це впродовж 2022-2024 рр. Укрзалізниця зазнала збитків на майже 100 млн грн.

Отримані внаслідок реалізації оборудок кошти лідер "бек-офісу" УЗ легалізував. З метою відшкодування збитків та конфіскації майна як засобу покарання детективи спільно з прокурорами забезпечили накладення арешту на активи учасників злочину загальною вартістю понад 1,4 млрд грн.

Відповідні дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 та ч. ч. 2, 3 ст. 209 КК України.

Раніше Німеччина передала Україні ексвисокопосадовця податкової служби Полтавщини. Його розшукували за вчинення низки злочинів.

Джерело: НАБУ

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин