Знайшли докази військового злочину рф під час авіаудару по драмтеатру в Маріуполі
Британські правозахисники з Amnesty International знайшли нові докази військового злочину рф

Правозахисники провели розслідування авіаудару росіян по драмтеатру в Маріуполі/Фото: Telegram/Автор: Андрющенко Time
Британські правозахисники з Amnesty International зібрали нові докази військового злочину рф під час атаки на драмтеатр у Маріуполі. Вони провели масштабне розслідування цього теракту.
Розслідування Amnesty International
У новому розслідуванні "Діти: напад на Донецький обласний академічний драматичний театр у Маріуполі" правозахисники заявили, що російські військові спеціально цілилися у театр, знаючи, що там переховувалися сотні мирних жителів. У Amnesty International зібрали свідчення 52 уцілілих та очевидців, 28 з яких перебували в драмтеатрі або біля нього під час атаки.
Також правозахисники проаналізували супутникові знімки та дані радарів, зроблені перед атакою та одразу після неї, верифікували фото та відеоматеріали з архівів свідків та соцмереж, дослідили два комплекти архітектурних планів театру.
Жертви авіаудару
Точну кількість жертв встановити поки що неможливо, але в Amnesty International впевнені, що вона може бути меншою, ніж повідомлялося раніше. Одразу після нападу в Маріупольській міськраді заявили, що загинуло близько 300 людей.
У Amnesty International зазначили, що більшість людей залишили театр по "зеленим" коридорам незадовго до нападу, зокрема 14 та 15 березня. А більшість тих, хто залишився в театрі, могли перебувати в безпечніших зонах будівлі, зокрема в передній частині театру.
Очевидці назвали повні імена чотирьох убитих маріупольців: Михайло Гребенецький, Любов Свіридова, Олена Кузнєцова та Ігор Чистяков. Також назвали імена ще трьох людей, які, на їхню думку, загинули.
Дівчина-підліток, яка знаходилася в театрі під час бомбардування, поділилася:
За секунду все змінилося. Все здригнулося... Люди почали кричати. Підвал був сповнений пилу. Я бачила, як люди були у крові
У Amnesty International проаналізувала й відкриті джерела. Їхні дані свідчать, що традиційні медіа повідомили про трьох жертв, інформацію ще про трьох загиблих знайшли у соцмережах.
Ще один очевидець Дмитро Симоненко був з Любовю Свіридовою за кілька хвилин до того, як вона померла через травми. Він розповів:
Вона була серйозно поранена. Їй вдалося виповзти з-під завалів... Вона попросила нас запам'ятати її ім'я, бо відчувала, що вмирає
Чим було завдано авіаудар
Проаналізувавши наявні в арсеналі армії рф авіабомби, в Amnesty International дійшли висновку, що російські військові завдали удару двома 500-кілограмовими бомбами однієї моделі. Загальна маса вибухової речовини становить 440-600 кг. Найбільш ймовірно, що авіудар наніс один з літаків-винищувачів Су-25, Су-30 або Су-34.
Хто відповідальний за авіаудар
Amnesty International також розглянули різні версії того, хто відповідальний за напад. Дослідники заперечують заяви російської влади про причетність українських військових. Крім цього, ніхто з 28 уцілілих після атаки та інших свідків, з якими спілкувалася Amnesty International, не надали жодної інформації про те, що ЗСУ використовували театр як базу для військових операцій.
Раніше ми повідомили, що у Маріуполі окупанти змушують мирне населення прибирати завали Драмтеатру. Псевдоофіційні особи окупованої Донецької області – так званої ДНР, беруть участь лише у вивезенні тіл загиблих.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!