Підприємство Укроборонпрому збільшить штат сертифікованих саперів до 100 осіб в 2023 році
Наразі близько 30% території нашої держави, а це 174 тис. км2, є потенційно небезпечними через замінування
Прискорення гуманітарного розмінування дасть змогу зберегти життя людей, відновити звичні масштаби підприємницької діяльності, підтримати економіку України та світову продовольчу безпеку
Понад 100 галузевих експертів, представників профільних міністерств і служб, операторів протимінної діяльності, міжнародних донорів та організацій, посольств, агросектору, а також інноваторів взяли участь у міжнародній конференції "Рух мінним полем".
Захід, який 3 березня у Києві організували Державний концерн "Укроборонпром" та Київська школа економіки у партнерстві з Українським фондом стартапів, ДСНС і асоціацією "Український клуб аграрного бізнесу", був присвячений питанням фінансування, координації та сталого розвитку гуманітарного розмінування.
Головною темою для обговорення стало те, як найшвидше та найефективніше очистити територію України від вибухонебезпечних предметів, якими вона стала забруднена внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Наразі близько 30% території нашої держави, а це 174 тис. км2, є потенційно небезпечними через замінування.
Одним із найцікавіших етапів конференції стала презентація інноваційних рішень з розмінування. Наприклад, було запропоновано очищувати території від вибухонебезпечних предметів за допомогою повітряних і наземних дронів, які, зокрема, застосовують у роботі виріб одного з підприємств Концерну. Йдеться про виріб для пропалювання металу (ВПМ) SF-1, який схожий на олівець. Його екзотермічна порошкова суміш ефективно пропалює металеві оболонки боєприпасів, що призводить до вигорання вибухової речовини.
Крім того, згадане підприємство Укроборонпрому планує збільшити штат сертифікованих саперів з 30 до 100 осіб в цьому році.
Також на конференції відбулися панельні дискусії щодо стану ринку гуманітарного розмінування, плани його гравців, фінансування робіт з очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних предметів, обговорення питань координації та взаємодії з органами влади тощо.
Прискорення гуманітарного розмінування дасть змогу зберегти життя людей, відновити звичні масштаби підприємницької діяльності, підтримати економіку України та світову продовольчу безпеку.
"Забрудненість території України вибухонебезпечними предметами – один з ключових моментів, на який звертають увагу потенційні інвестори. І, щоб до України надходили іноземні кошти, ми маємо цю проблему розв’язати якнайшвидше", – зазначив Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки.
Зазначимо, Канада виділила понад $2 млн. на розмінування України.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!