Будівельники пошкодили Велику китайську стіну, щоб скоротити дорогу
Чоловік та жінка за допомогою екскаватора розширили щілину в історичній пам'ятці в пошуках коротшого шляху

Велику китайську стіну пошкодили, через те, що хотіли знайти коротший шлях/Фото: William Olivieri/Unsplash
Велику китайську стіну пошкодили будівельники, які намагалися "знайти коротший шлях". Відповідно до заяви місцевої влади, мур зазнав незворотніх ушкоджень.
Деталі
Поліція округу Йоюй, що на півночі провінції Шаньсі, затримала двох підозрюваних у збитках: 38-річного чоловіка та 55-річну жінку. Пара, яка працювала неподалік, використала екскаватор, щоб розширити наявну щілину в стіні й скоротити дорогу.
Пошкоджена ділянка стіни була побудована за часів династії Мін між 1386 і 1644 роками. 24 серпня поліція отримала інформацію про те, що в стіні була "прокопана щілина" та негайно попрямувала на місце злочину. Коли вони прибули, то виявили щілину і сліди протектора, що проходять через неї. Поліцейські визначили, що відбулися для розбору стіни використовувалася велика техніка й обшукали територію довкола та знайшли чоловіка й жінку з екскаватором.
Після допиту було встановлено, що саме ці двоє завдали історичній пам'ятці важких ушкоджень. Влада звинуватила пару в знищенні культурної реліквії.
Історики вважають, що частини Великої китайської стіни спочатку були побудовані для захисту північного кордону Китаю. Потім, починаючи приблизно з 220 р. до н. е., ці секції були з’єднані та розширені, щоб утворити об’єднану оборонну систему, яка з 1987 року включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Будівництво тривало приблизно 2000 років; сьогодні деяким частинам стіни майже 3000 років.
Це не перший випадок, коли люди пошкодили частину муру. Протягом 1950-х і 60-х років люди часто демонтували секції та перепрофілювали матеріали для інших будівельних проєктів. Історики зазначають, що в ті часи це не вважалося якоюсь значною проблемою.
Завдяки зусиллям уряду щодо захисту та відновлення Великої китайської стіни, сьогодні значні пошкодження пам'ятки трапляються відносно рідко. Проте, туристи не завжди дотримуються правил, і стіна стикається з іншими загрозами, такими як природна ерозія. Згідно з оцінками китайського уряду на 2019 рік, приблизно 24,1 відсотка стіни повністю зникли, а ще 27,1 відсотка під загрозою зникнення.
Раніше ми повідомляли, що китайська співачка і спеціалістка в галузі народного вокалу Ван Фан оскандалилася виконанням "Катюші" на руїнах розбомбленого російськими окупантами драматичного театру в Маріуполі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!