ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Подробиці рішення Євроради по Україні за підсумками саміту ЄС 14-15 грудня

Політика 16:36 - 17 грудня 2023

Європейська Рада запропонувала Раді ЄС ухвалити рамки переговорів після того, як будуть вжиті відповідні кроки, викладені у 4 рекомендаціях ЄК

Подробиці рішення Євроради по Україні за підсумками саміту ЄС 14-15 грудня

Подробиці рішення Євроради по Україні за підсумками саміту ЄС 14-15 грудня

За заявою Єврокомісії і членів Уряду, підготовка переговорної рамки почнеться негайно, буквально із наступного понеділка, 18 грудня.

Деталі

Головне для нас – це рішення про початок переговорів про вступ з Україною і Молдовою. У цьому контексті Європейська Рада запропонувала Раді ЄС ухвалити відповідні рамки переговорів після того, як будуть вжиті відповідні кроки, викладені у відповідних рекомендаціях Європейської Комісії (ЄК) від 8 листопада 2023 року, - написав Данило Гетманцев.

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцев пояснив, що мова йде про 4 рекомендації ЄК: посилення НАПК, збільшення чисельності НАБУ, зміни до законодавства про нацменшини, закон про лобізм, що напередодні саміту було внесено урядом і очікує на розгляд парламентом. Україна за великим рахунком ці рекомендації виконала. Утім це має бути підтверджено Єврокомісією.

Залишається також постійно діюча вимога посилення боротьби з корупцією, прогрес за якою постійно моніторить ЄК.

За заявою Єврокомісії і членів нашого Уряду, підготовка переговорної рамки почнеться негайно, буквально із наступного понеділка, 18 грудня.

Якщо спрощено, переговорна рамка – це технічне завдання яке охоплює різноманітні аспекти майбутніх перемовин про членство з країною- кандидатом (етапи перемовин, відкриття переговорних глав, які глави відкриваються першими, які закриваються останніми, як оцінюється прогрес і закриваються переговорні глави та ін.). Паралельно із розробкою рамки відбуватиметься повний скринінг нашої законодавчої бази на предмет відповідності до законодавства (aquis) ЄС, що згруповано у 6 кластерів і 33 глав. Це власне і є структурою переговорних глав, зазначив Гетманцев.

Очікується, що переговорна рамка буде підготовлена до березня 2024 і найбільш ймовірно схвалена у квітні на міжурядовій конференції ЄС. Схвалення рамки всіма членами ЄС (і тут знов маячитиме одне із 70 анонсованих вето Орбана) відкриє зелене світло для фактичного початку переговорів.

Серед інших ключових рішень із висновку Європейської ради по Україні Гетманцев виокремив:

  1. Європейська Рада (ЄР) повторює своє рішуче засудження агресивної війни Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН, і підтверджує непохитну підтримку Європейським Союзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно-визнаних кордонів і невід'ємних право на самооборону від російської агресії.
  2. ЄР нагадує про свої попередні висновки та підтверджує непохитне зобов’язання ЄС продовжувати надавати потужну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу стільки, скільки це буде потрібно.
  3. Європейський Союз та його держави-члени продовжуватимуть задовольняти нагальні військові та оборонні потреби України. ЄР наголошує на нагальній необхідності прискорити доставку ракет і боєприпасів, зокрема в рамках ініціативи щодо одного мільйона артилерійських боєприпасів, а також надати Україні більше систем ППО. ЄС та його держави-члени залишаються відданими довгостроковому внеску разом із партнерами у виконання зобов’язань щодо безпеки перед Україною, що допоможе Україні захищатися, протистояти спробам дестабілізації та стримувати акти агресії в майбутньому.
  4. ЄС та його держави-члени активізують надання Україні подальшої гуманітарної допомоги та допомоги з питань цивільного захисту, а також допомоги для забезпечення стійкості її енергетичного сектору взимку. Крім того, Європейський Союз продовжує підтримувати ремонт, відновлення та реконструкцію України, у координації з міжнародними партнерами, включаючи процес розмінування та психосоціальну реабілітацію.
  5. ЄС та його держави-члени продовжуватимуть свої інтенсивні глобальні зусилля та співпрацю з Україною та партнерами з усіх регіонів світу, щоб забезпечити якнайширшу міжнародну підтримку для всебічного, справедливого та тривалого миру та ключових принципів і цілей Формули миру в Україні з перспективою на майбутній Глобальний саміт миру.
  6. ЄР повторює свій заклик до рішучого прогресу, у координації з партнерами, щодо того, як надзвичайні доходи, що утримуються приватними особами, що походять безпосередньо від знерухомлених активів Росії, можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення та реконструкцію, відповідно до чинних договірних зобов’язань, і відповідно до законодавства ЄС і міжнародного права.
  7. Росія та її керівництво мають бути притягнуті до повної відповідальності за ведення агресивної війни проти України та за інші найтяжчі злочини згідно з міжнародним правом, а також за величезні збитки, завдані її війною.
  8. ЄР повторює свій терміновий заклик до Росії та Білорусі негайно забезпечити безпечне повернення в Україну всіх незаконно депортованих і переміщених українських дітей та інших цивільних осіб.
  9. ЄС рішуче налаштований на подальше послаблення спроможності Росії вести агресивну війну, в тому числі шляхом подальшого посилення санкцій, а також шляхом їх повного та ефективного впровадження та запобігання їх обходу, особливо щодо товарів високого ризику, у тісній співпраці з партнерами та союзниками.
  10. ЄР підкреслює важливість безпеки та стабільності в Чорному морі. Життєво важливо, щоб український експорт зерна був стабільним і досягав світових ринків. Європейська Рада підтримує всі зусилля, спрямовані на сприяння експорту українського зерна та інших сільськогосподарських продуктів до країн, які найбільше цього потребують, зокрема в Африці та на Близькому Сході.

Читайте також, захист інтересів держави в судах: якими цифрами може похизуватися юридична служба МОУ.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин