Жовква: Україна не боїться брати на себе відповідальність за безпеку в Європі
Фінанси для постачання в Україну 800 тис. снарядів буде знайдено

Конгрес США ухвалить рішення про допомогу Україні. Для України важлива участь Китаю в Саміті миру
Україна після перемоги буде відповідальною за колективну безпеку в Європі, сказав в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква.
Деталі
...Європа має не боятися взяти на себе відповідальність за європейську безпеку. Україна не боїться брати на себе відповідальність не лише за свою безпеку, а й за безпеку на всьому континенті. І навіть після нашої перемоги ми будемо відповідальні за безпеку і в цій частині світу, і загалом в Європі, - сказав він.
Жовква нагадав, що президент Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції говорив "про два боки євроатлантичної безпеки - атлантичний та європейський".
...Сьогодні бачимо, що баланс поки що змістився на європейський бік. Принаймні ми бачимо конкретні суми фінансування з Європейського Союзу, конкретні суми, оголошені нашими партнерами, - зазначив він.
Співрозмовник агентства також зазначив, що крім структури НАТО, яка об'єднує, зокрема, і більшість європейських країн, є відповідний компонент безпеки в Європейському Союзі.
...Він є на папері. Стаття 42 пункт 7 Лісабонського договору містить насправді положення, які сильніші у своїх формулюваннях, ніж стаття 5 Північноатлантичного договору. Проблема тільки в тому, що вона не працює, - сказав Жовква.
...Європа має бути готова нести відповідальність за свою безпеку. Те, що зараз відбувається, а саме російська агресія проти України, це дуже хороший "security-check". Країни, безумовно, не говорять це на публіку, але зараз, напевно, дуже ретельно перевіряють свій потенціал. І розуміють, що потрібно дуже швидко зробити, щоб його наростити. І тут Україна також простягає свою руку, - заявив він.
- Фінансування для реалізації пропозиції президента Чехії Петра Павела щодо постачання в Україну 800 тис. 155-мм снарядів буде знайдено.
...Так, ми знайдемо його. Ми не можемо говорити всі подробиці, але Петр Павел - безумовно, людина, яка дуже добре розбирається в цих питаннях, - сказав він.
З інформацією про наявність 800 тис. 155-мм снарядів президент Чехії виступив на Українському ланчі під час Мюнхенської конференції з безпеки.
...Взагалі Чехія, знову ж таки, не розкриваючи всіх нюансів, дуже допомагає Україні у військовій сфері, не лише на двосторонній основі, - сказав Жовква.
- Конгрес ухвалить рішення про допомогу Україні.
...Якщо ви мене запитаєте, я особисто впевнений, що це рішення буде прийнято. Звісно, хотілося, щоб було швидше, - сказав він.
Говорячи про зустрічі президента з представниками влади США під час Мюнхенської конференції з безпеки, Жовква відзначив зустріч із конгресменами.
...Були республіканці, голови комітетів, які, наприклад, нещодавно відвідували Україну. Від жодного представника республіканської партії ми не почули, що не буде ухвалено фінансування Україні, або якісь аргументи проти України. Від усіх чули: "так, nothing personal, це не проти вас, це внутрішнє питання Сполучених Штатів, і ми над цим працюємо, - сказав він.
...Була дуже людська розмова. Деякі говорили: "У моєму штаті дуже багато представників української спільноти - що ви скажете, пане президенте, що нам говорити нашим людям, американцям"? Президент надавав дуже прості, людські аргументи: "Ви просто розкажіть їм про українських дітей, які не лише можуть бути депортовані з окупованих територій, а просинаються щодня під звуки вибухів". І вони казали: "Так, пане президенте, цей аргумент якраз дуже гарно працює на громадськість, - розповів Жовква.
- Позиції України та Китаю щодо необхідності настання миру збігаються.
...Діалог із китайською стороною триває. Для нас дуже важлива, я це ще раз підтверджую, участь Китаю в Саміті миру, який планує українська сторона. (...) Сьогодні над цим працює вже не лише українська і швейцарська сторони. Партнери України мають, зокрема, свої відносини з китайською стороною, - сказав він.
Жовква зазначив, що "китайська сторона дуже чітко виступала за те, що неприпустимою є поведінка в ядерній сфері, яку демонструє країна-агресор. Нагадаю, це перший пункт Формули миру президента Зеленського. І територіальна цілісність, безумовно".
...Ми розуміємо, що не всі країни Глобального Півдня підтримують усі 10 пунктів Формули миру, але вони поділяють філософію того, що в Україну має прийти мир. І тут наші позиції з Китаєм точно збігаються, - сказав він.
Країни G7 запевнили, що на третьому році війни підтримка України не зменшиться.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!