RU UA
1

Уряд запустив портал моніторингу виконання реформ

Політика 10:26 - 07 червня 2024

Відповідальним за моніторинг виконання матриці реформ визначено Мінфін

Матриця реформ вже працює/Фото: Getty Images

Матриця реформ вже працює/Фото: Getty Images

За останні півроку з боку урядовців і політиків часто лунав вислів "матриця реформ". Це є квінтесенція принципу "гроші в обмін на реформи", а ще один із інструментів контролю і моніторингу виконання вимог міжнародних партнерів. 

Деталі

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що Уряд запустив інтерактивну платформу із основними реформами під зовнішні зобов’язання і фінансування України.

Депутат розповів:

В цілому у списку реформ як такому нічого нового не має.Періодичні такі списки, плани, стратегії з’являються на порядку денному

Утім у цьому випадку нове тут те, що це консолідовані реформи під зовнішні зобов’язання та рекомендації: з боку МВФ (за програмою EFF), ЄС (UkraineFacility та всіх інших рекомендацій Єврокомісії), Світового банку (за програмою DPL). Під ці зобов’язання Україна отримує зовнішнє фінансування, що дозволяє покривати значну частину невійськових видатків.

Також це стосується початку переговорів про вступ до ЄС, в рамках якого кількість вимог, які має імплементувати Україна збільшуватиметься, і їх треба постійно держати на контролі.

Гетманцев зазначив, що наразі матриця включає близько 200 реформ та понад 400 індикаторів їх виконання, які представлені у зручному інтерактивному форматі. Є різні зрізи представлення даних: за часом впровадження реформ, виконавцями, кінцевим результатом тощо.

Основні сфери (кластери):

  1. основи процесу вступу до ЄС,
  2. внутрішній ринок,
  3. конкурентоспроможність та інклюзивне зростання,
  4. зелений порядок денний,
  5. ресурси, с/х, згуртованість,
  6. зовнішні відносини.

Гетманцев вважає, що платформа має стати важливим інструментом публічного контролю і моніторингу ходу зазначених реформ, а також додаткового тиску на владу, якщо зокрема необхідні зрушення на шляху до приєднання до ЄС гальмуватимуться з тих чи інших причин.

Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та ЄС щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування згідно з інструментом Ukraine Facility. В цьому році ми вже отримали з Ukraine Facility транш на 6 млрд євро. Після ратифікації ще чекаємо підстави для залучення безумовного фінансування ЄС обсягом 1,89 млрд євро вже в червні.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин